APLIKÁCIE A HRYApple

5 skvelých alternatív ku Apple Maps dostupné v roku 2023. Používate niektorú z týchto navigácií?

Nie všetci obľubujeme mapy, ktoré nám Apple na svojich iPhonoch od začiatku prirodzene ponúka. Preto sa v článku nižšie spolu pozrieme na rôzne alternatívy.

Apple Maps mali dosť náročný začiatok, ktorý pociťovali iPhone užívatelia od začiatku ich vzniku. Ubehlo však niekoľko rokov, a Apple Maps dnes nosí prívlastok ako najprepracovanejšia aplikácia svojho druhu. Okrem toho sa každý rok stále vyvíja a vylepšuje, každý update operačného systému nám prináša novinky do Apple Maps. Avšak poznáme taktiež mapy a aplikácie, za ktorými nestojí Apple, tie si dnes v tomto článku ukážeme.  Na tému upozorňuje portál maketecheasier.com.

1.Google Maps

Ako prvým začneme ďalším gigantom a zároveň konkurentom na trhu. Jedná sa o mapy, ktoré nám priniesla spoločnosť Google. Mapy od Google boli prvou, veľmi populárnou aplikáciou tohoto druhu. Veľa ľudí tvrdí, že Apple vyvinul svoje mapy len preto, aby sa mohli vyhnúť spoliehaniu sa na Google.

Mapy Google pokrývajú niečo cez 220 krajín po celom svete s nadpriemernou presnosťou a detailnosťou. Vieme sa tu ponoriť do pekne nadizajnovaných máp, satelitných snímok, kontrolovať aktuálnu premávku, kontrolovať časy mestskej hromadnej dopravy. Preto ak prichádzate do neznámeho priestoru, odporúča sa použiť Google Mapy.

Avšak Google Maps nie je aplikácia len na sledovanie cesty a premávky. Viete si tu takmer nájsť rôznych lokálnych sprievodcov, ktorí sa sem prihlásili. Taktiež vieme túto aplikáciu využiť aj offline.

‎Google Maps - Transit & Essen
‎Google Maps - Transit & Essen

2. WAZE

Waze má jednu z najväčších užívateľských komunít, čo sa týka aplikácií s mapami. To znamená, že užívatelia si navzájom dávajú aktuálne informácie týkajúce sa dopravy, nehôd na ceste, rýchlostných radarov, dopravných kolón a podobne. Týmto pádom je užívateľ stále aktuálne informovaný. Pre šoférov veľmi dobrá aplikácia.

Viete si sem stiahnuť viacero hlasov, ktoré vám budú cestu hlásiť, svetlý a nočný režim sa tu obmieňa automaticky, na základe polohy slnka, aby bola mapa lepšie viditeľná pre oči. K dispozícii je aj viacero ďalších pokročilých funkcií.

‎Waze Navigation und Verkehr
‎Waze Navigation und Verkehr
Developer: Waze Inc.
Price: Free

3. HERE WeGo

Pre najlepšie offline používanie máp je odporúčaná určite HERE WeGo aplikácia. Jeho hlavná funkcia je možnosť stiahnuť si mapu dopredu, a pripraviť si ju tak na cesty, ak napríklad nemáte mobilné dáta. Sťahovať viete z takmer 100 krajín po celom svete. Jedná sa o zástupcu Nokia Maps.

Jedná sa o jednoduchú aplikáciu, s jednoduchým dizajnom. Má naozaj čistý vzhľad. Vo vybraných mestách si viete rezervovať aj Taxi službu alebo zabezpečiť jazdu do budúcna.

‎HERE WeGo Karten & Navigation
‎HERE WeGo Karten & Navigation

4. MapQuest

MapQuest nedávno prešiel vizuálnou zmenou, ktorá z neho robí prehľadnejšiu aplikáciou. Minimalistický dizajn doplnený plánovaním si trasy, dokonca si tu viete booknuť ubytovanie alebo pozrieť menu rôznych reštaurácií.

Ak budete mať problém so svojim autom, viete si tiež zavolať asistenčnú pomoc. Na trase porovná ceny pohonných látok. Aplikácia taktiež ponúka živé kamery, na základe ktorých si viete cestu lepšie naplánovať a pozrieť dopredu.

Pri všetkých pozitívach žiaľ prichádzajú aj negatíva v podobe tých, že aplikácia sa najlepšie používa v USA a v Kanade, vieme ju samozrejme používať aj na Slovensku, avšak niektoré funkcie nemusia fungovať ako by mali. Rozhodne ale stojí za vyskúšanie.

5. MAPS.ME

MAPS.ME vám umožňuje naplánovať si cestu a stiahnuť si predpokladanú trasu pred tým, než sa na ňu vydáte. To znamená, že sa bude spoliehať na GPS vášho iPhone, ale nie na LTE. Vďaka tomu je to perfektná možnosť mapovania, ak cestujete mimo podporovaného rozsahu vášho operátora alebo ak máte obmedzený dátový plán. Cez aplikáciu si taktiež viete rezervovať izbu cez Booking.com.

‎MAPS.ME: Offline karten & Navi
‎MAPS.ME: Offline karten & Navi

Našli ste medzi aplikáciami vyššie aj takú, ktorá vás oslovila? Dajte nám vedieť nižšie alebo na sociálnych sieťach.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close