TikTok prináša funkciu, ktorá pripomína sieť OnlyFans: Používatelia budú môcť zdieľať aj obsah pre kategóriu 18+

Nová funkcia TikTok Series umožní tvorcom zdieľať aj obsah určený pre dospelých. To všetko bude za poplatok podobne ako v rámci OnlyFans.

TikTok
Zdroj: unsplash (Solen Feyissa)

Kontroverzná sieť TikTok sa stala v priebehu posledných mesiacov poriadne preberanou v spoločnosti. Dôvodom sú najmä obavy z bezpečnosti siete, keďže čoraz viac krajín sa prikláňa k tomu, aby sa obmedzila či zakázala. Príkladom je nedávne zasadanie vlády USA, ktorá návrhla na úplný zákaz TikToku v USA posunula ho na ďalšie prejednanie. Zdanlivo nevinná sieť plná zábavného, edukatívneho, no aj škodlivého obsahu s dezinformáciami či nekompletným spravodajstvom sa však teraz začína uberať úplne iným smerom, ako sa zdalo doteraz. Ako nás informuje portál andro4all.com, sociálna sieť prináša novú funkciu, ktorá nám pripomenie skôr OnlyFans ako sieť pre mladých. O čo pôjde? Pozrite sa na to spolu s nami!

TikTok prináša funkciu Series

Pomerne mladá sociálna sieť sa stále vyvíja a zisťuje, ako by mohla používateľom priniesť čo najviac atraktívnych funkcií. Prispieva k tomu rozhodne aj nová sekcia s názvom TikTok Series, ktorá tvorcom umožní spoplatniť svoj obsah. Takýmto spôsobom si každý tvorca bude môcť v rámci siete vytvoriť tzv. série, v ktorých sa budú nachádzať najviac 20 minút dlhé videá. Tieto videá teda budú môcť byť dvojnásobne dlhé v porovnaní s tými klasickými.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Za sériu si budú môcť tvorcovia vypýtať rôzne čiastky, pričom aktuálne sa udávajú ceny od jedného po 190 dolárov. Podobný systém si zaviedol napríklad aj Patreon, kde môžu rôzni tvorcovia spoplatniť svoj obsah na internete, čo využívajú najmä umelci z rôznych sfér. Každá séria bude môcť mať až 80 rôznych videí a po naplnení tejto kapacity sa už do série nebudú môcť nahrávať nové videá. Každý tvorca si pritom môže zvoliť, koľko TikTok sérií vytvorí, koľko videí si do nich uloží a akú cenu im zadá.

Novinka nám pripomenie sieť OnlyFans

Ďalším kontroverzným prípadom internetu je aj sieť OnlyFans, kde môžu predplatitelia za poplatok sledovať príspevky tvorcov. Obsah však v prípade tejto siete nie je limitovaný, teda tvorcovia môžu bez problémov zdieľať aj explicitný obsah. Podobný krok teraz robí aj TikTok, ktorý umožní v rámci sérií uverejňovať aj obsah pre dospelých, teda do vekovej kategórie 18+. Nahota či iné praktiky už nebudú problémom a TikTok si teda otvára dvere aj do týchto sfér.

Tiktok sleduje aj užívateľov, ktorí nepoužívajú aplikáciu
Zdroj: Pixabay (Vintagelee), PNGwing, Úprava: Vosveteit.sk

Prítomnosť obsahu pre dospelých v rámci siete TikTok nemusí byť spoločnosťou úplne prijatý. Už teraz totiž známa sieť vytvára rôzne debaty v spoločnosti ohľadom svojho obsahu. Musíme teda spomenúť, že na TikToku nájdeme častokrát aj malé deti. V prípade, že by sa teda k obsahu vedeli nejakým spôsobom dostať, nevytváralo by to úplne dobrý obraz. Obsah pre dospelých a bežný obsah by sa však miešať nemali. Dúfame, že si teda TikTok bude vedieť prístup k nemu riadne zabezpečiť.

Patríte medzi používateľov siete TikTok? A čo poviete na príchod sekcie Series? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre