SpravodajstvoXiaomi

Zložiť si vlastný smartfón? Pre Xiaomi žiadny problém, pozrite sa, na čom pracuje!

Smartfón zložený z troch modulov je najnovší koncept Xiaomi, na ktorom v súčasnosti pracuje. Prinesie čínsky gigant revolúciu smartfónov?

Odvážne prevedenia smartfónov pre Xiaomi nie sú cudzie a výnimkou nie je ani tento model. Xiaomi však na takomto niečom aj reálne pracuje a koncept smarfónu s vymeniteľnými súčiastkami je o to zaujímavejší. Vedeli by ste si predstaviť, že by ste si jednoducho vymieňali kameru smartfónu podľa potreby? Alebo pri výmene batérie už nemuseli rozrábať svoj smartfón? Pozrite sa na realizáciu modelu, ktorú zverejnil portál Xiaomiadictos.com.

Smartfón s vymeniteľnými časťami

Vymeniť si batériu v dnešnej dobe prináša niekoľko problémov. Tí technicky zdatnejší si ju dokážu vymeniť i doma, mnohí však mieria rovno do servisov. Ale čo takto si vymeniť rovno kameru, či reproduktor? Xiaomi pracuje na šialenom koncepte, ktorý by priniesol revolúciu medzi smartfónmi. Vrchnú časť tvorí modul s kamerou, ktorá môže mať viacero prevedení. Strednú časť zasa tvorí batéria a posledný modul vlastní reproduktor a USB vstup. Pozrite sa na jeho realizáciu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi patent smartfón
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Takýto smartfón nám pripomína hernú konzolu Nintendo Switch, ktorá taktiež umožňuje výmenu svojich častí. Takéto prevedenie smartfónu by nám jednoducho umožnilo vylepšovať svoj smartfón podľa vlastných preferencií a v prípade poškodenia niektorej časti jej jednoduchú výmenu.

Xiaomi patent smartfón
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Príde niečo také medzi verejnosť?

V súčasnosti je ťažko povedať, či takýto smartfón príde medzi širokú verejnosť, alebo Xiaomi ostane len pri limitovanej edícii, ako tomu bolo v prípade Mi MIX Alpha. Línia Mi MIX by pre smartfón mala byť primárnou, keďže práve tá prináša revolučné a odvážne novinky medzi používateľov smartfónov. Ďalšou možnosťou žiaľ je, že by smartfón ostal len pri koncepte, čo by nás určite zamrzelo.

Takéto prevedenie smartfónu by mohlo byť znakom budúcnosti, ktorú by mnohí uvítali. Zároveň by však šlo o ideálne riešenie pre jednoduchú a domácu výmenu batérie, po ktorej Európska únia úpenlivo volá.

Kúpili by ste si takýto smartfón, alebo ste verní „klasike“? A myslíte, že sa stane v budúcnosti štandardom? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close