ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Populárna aplikácia Clubhouse oficiálne mieri aj do našich končín. Dostupná by mala byť už v piatok

Jeden z najnovších trhákov medzi aplikáciami na konkurenčnej platforme iOS mieri aj na zariadenia s Androidom.

Netradičná sociálna sieť Clubhouse po niekoľko mesačnom čakaní prichádza aj na zariadenia s mobilným operačným systémom. Populárnu diskusnú aplikáciu mohli doposiaľ využívať iba používatelia konkurenčnej mobilnej platformy iOS, kde bola aplikácia pilotne spustená ešte pred niekoľkými mesiacmi. Nedávno bola aplikácia sprístupnená aj na prvých Android zariadeniach, no táto možnosť bola limitovaná iba pre americký trh. Už o pár dní by však mala byť aplikácia sprístupnená pre všetkých používateľov vo všetkých kútoch sveta, čiže aj v našich končinách.

Do našich končín by mala prísť už tento piatok

Po americkom trhu sa aplikácia dostala do ďalších anglicky hovoriacich krajín ako Nový Zéland, Kanada, Austrália a Spojené kráľovstvo. Do všetkých kútov sveta by sa aplikácia mala dostať už tento piatok, čiže 21. mája. Pridanie sa na platformu a do jednotlivých diskusií však bude zrejme aj naďalej limitované iba pre pozvaných používateľov. Zahraničný portál Gizmodo.com totižto uvádza, že aplikáciu bude možné stiahnuť priamo z obchodu Google Play, no na jej využívanie bude zrejme stále nutné pridať sa cez pozývací odkaz od už existujúcich používateľov.

Aplikácia s kompromismi

Aktuálny stav vývoja aplikácie pre mobilný operačný systém Android zatiaľ spoločnosť Clubhouse nešpecifikovala. Doterajšia verzia aplikácie Clubhouse, ktorá bola dostupná na americkom trhu na zariadeniach s Androidom bola totižto značne okresanou aplikáciou oproti iOS verzii. Jedným z podstatných nedostatkov je napríklad nemožnosť sledovať témy, vytvárať a manažovať svoj „klub“ či napojenie účtov z druhých sociálnych sietí. Používatelia aktuálnej Android verzie aplikácie Clubhouse taktiež nemôžu uskutočňovať platby v aplikácii, či zmeniť si svoje používateľské meno.

Aplikácia Clubhouse si po naozaj turbulentných mesiacoch, ktoré boli z hľadiska štatistík sťahovania ako na horskej dráhe, zrejme zažije ďalšie obdobie značnej popularity. Používatelia mobilného operačného systému Android na aplikáciu čakajú už niekoľko mesiacov a v prípade, že aplikácia príde bez nedostatkov, môžeme očakávať ďalší raketový nárast tejto aplikácie, ktorá zrejme opäť obsadí priečky najpopulárnejších aplikácií.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close