SpravodajstvoWindows

Zaoblené hrany sa už čoskoro vrátia do operačného systému Windows 10! Microsoft po rokoch vypočul používateľov

Pamätáte si ešte na časy, kedy bolo používateľské rozhranie operačného systému Windows zaoblené? Väčšine z vás určite popod ruky prešli zariadenia nie len s legendárnym Windowsom XP, Vistou, či Windowsom 7. Všetky tieto spomenuté verzie Windowsu totižto zaoblené hrany mali, no veľký zvrat v roku 2009 spôsobil, že sa krásne zaoblené hrany zmenili na hranatú klasiku. Veľká väčšina používateľov preto zavrhla nastupujúci Windows 8 či Windows 8.1, ktoré prišli s hranatými dlaždicami, ako aj hranatým používateľským rozhraním. Neskôr na túto vlnu nadviazal súčasný Windows 10, ktorý ale už čoskoro prejde naozaj významnou dizajnovou zmenou.

Oblé hrany používateľského rozhrania hlásia návrat

S naozaj výbornou novinou prišiel Zac Bowden, redaktor zahraničného portálu Windows Central. Ako uviedol na svojom Twitteri, zaoblené hrany sa do operačného systému Windows vrátia a to už budúci rok. Veľká zmena dizajnu totižto príde spoločne s aktualizáciou Windows 10 20H1, čiže s aktualizáciou, ktorá bude vydaná na jar budúceho roku. Veľká dizajnová zmena je totižto súčasťou dizajnového jazyka Fluent Design, ktorý je do Windowsu 10 aplikovaný už niekoľko rokov. Podľa slov Zaca Bowdena však táto zmena zasiahne nie len Windows 10, ale aj Xbox, Office, či ďalšie produkty Microsoftu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Už teraz môžme povedať, že dizajnová zmena používateľského rozhrania Windowsu 10 bude naozaj zásadná a veľká. Na internete sa obratom objavilo množstvo kritizujúcich komentárov o tom, aké bude takéto zobrazenie ohavné a nevkusné. Paradoxom však je, že práve pri migrácií z predošlých Windowsov na Windows 10 prekážalo väčšine používateľov to, že Microsoft mení „zaoblený“ dizajnový jazyk za viac strohý jazyk, ktorý v tej dobe nevyhovoval takmer nikomu. Na ktorú stranu sa prikláňate vy? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Twitter – Zac Bowden)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close