ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi začína s distribúciou Androidu 12 pre prvé modely s globálnou ROM: Ktoré to sú?

Distribúcia Androidu 12 u Xiaomi začína i na globálnej pôde. Modely ako Mi 11, Mi 11 Ultra i Mi 11i sa tak môžu tešiť z prvej beta verzie.

Operačný systém s označením Android 12 od Googlu sa už pomaly chystá na svoju distribúciu do smartfónov a prvé beta verzie sú už k dispozícii. Aj čínske Xiaomi vzalo iniciatívu do vlastných rúk a už teraz sa majitelia prvých smartfónov na globálnej pôde môžu tešiť z novej verzie Androidu 12. Ktoré modely sú však na tomto zozname a kedy sa stabilná verzia systému Android 12 s prívlastkom Snow Cone dostane i ku nám? Pozrite sa s nami na odpoveď, pretože ako nás informuje portál Xiaomiadictos.com, už by to dlho trvať nemalo!

Distribúcia Androidu 12 môže začať

Čínske Xiaomi už starostlivo pracuje na príprave pre aktualizáciu svojich smartfónov. Zoznam podporovaných modelov sa totiž v poslednej dobe celkom často obmieňa a modely sa presúvajú zo skupín podporovaných modelov medzi tie, na ktorých momentálne prebieha testovanie systému. Adaptačný proces je tak v plnom prúde a konečne sa aj my v Európe môžeme tešiť na aktualizáciu prvých zariadení. A i keď ide zatiaľ len o beta verziu, stále sú to dobré správy pre majiteľov Xiaomi smartfónov.

Pre niekoho sú to však ešte lepšie správy ako pre iných, pretože majitelia modelov Mi 11, Mi 11 Ultra a Mi 11i už teraz môžu skúšať svoju prvú verziu systému. V Európe ide tak o prvú verejne dostupnú verziu Androidu 12 v Xiaomi smartfónoch, ktorú v takom modeli Mi 11 nájdeme pod názvom V12.5.1.0.SKBMIXM. Kód označovania systému je opäť iný a všimnime si najmä písmenko S na začiatku kódu. To po novom nahrádza písmenko R, ktorým bol označovaný systém bežiaci na Androide 11 s prezývkou Red Velvet Cake.

Kedy začne verejná distribúcia nového systému?

Prvé vypustenie verejnej stabilnej verzie systému Android 12 je odhadované už na dnes. Súvisí to s vypustením Android Open Source Project pre novú „dvanástku“ a práve táto udalosť sa obyčajne spája i s prvými aktualizovanými modelmi. Tie by mali však byť z radov Google Pixel.

U nás môžeme čakať, že Xiaomi smartfóny budú postupne aktualizované približne od decembra i keď ide čisto len o dohady. Podľa všetkého by tak mali do smartfónov prísť aktualizácie nesúce ako nový Android 12, tak i nadstavbu MIUI 13. Viac sa o tom však zrejme dozvieme už v najbližších týždňoch. V každom prípade je vypustenie prvej verejnej verzie systému i keď v beta verzii dobrou správou.

Vlastníte niektorý zo spomínaných modelov? A na akú novinku z Androidu 12 sa tešíte najviac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close