SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi sa dostalo na americký Black list spoločností

V súčasnosti nie sú známe všetky informácie, čo to bude v praxi znamenať pre spoločnosť

Ide o poslednú akciu Donalda Trumpa? Agentúra reuters.com priniesla exkluzívne informácie, že čínska spoločnosť Xiaomi bola zaradená na Black List spoločností, ktoré údajne kooperujú s čínskou vládou.

„Trumpova administratíva vo štvrtok zaradila deväť čínskych firiem na čiernu listinu údajných čínskych vojenských spoločností vrátane plánovača Comac a výrobcu mobilných telefónov Xiaomi,“ uvádza sa v dokumente agentúry Reuters.

Podľa publikovaných správ, americké firmy, ktoré majú investované finančné prostriedky v spomínaných spoločnostiach, budú musieť odpredať svoje podiely najneskôr do 11. novembra 2021. Momentálne nie je známa informácie, aké ďalšie obmedzenia budú na novo pridané firmy do zoznamu aplikované.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi sa už stihlo vyjadriť k vzniknutej situácii

Portál xiaomiadictos.com najnovšie upozorňuje na vyjadrenie spoločnosti Xiaomi v súvislosti so zariadením spoločnosti na Black list.

Toto oznámenie urobila spoločnosť Xiaomi Group (ďalej len „spoločnosť / spoločnosť“ a jej dcérske spoločnosti spoločne označované ako „skupina“) na žiadosť burzy cenných papierov v Hong Kongu.

Spoločnosť poznamenala, že americké ministerstvo obrany vydalo 14. januára 2021 (americký čas) tlačovú správu, v ktorej uvádza, že spoločnosť bola zahrnutá do príslušného zoznamu v súlade s oddielom 1237 Zákona o povolení národnej obrany z fiškálneho roku 1999.

Spoločnosť vždy dodržiavala zákonné operácie v súlade s pravidlami a dodržiavala príslušné zákony a nariadenia v mieste obchodnej činnosti. Naše služby a produkty sa používajú na civilné alebo komerčné účely.

Spoločnosť potvrdzuje, že ju nevlastnia ani nedefinujú čínske ozbrojené sily, ktoré s nimi nie sú kontrolované ani s nimi nesúvisia, ani to nie je definované v zákone o čínskych vojenských spoločnostiach NDAA USA.

Spoločnosť prijme príslušné opatrenia na ochranu záujmov spoločnosti a akcionárov. Spoločnosť prehodnocuje možné následky incidentu, aby úplne pochopila jeho dopad na skupinu.

Spoločnosť v praví čas zverejní ďalšie informácie. Akcionárom a potenciálnym investorom sa odporúča, aby boli pri obchodovaní s cennými papiermi spoločnosti opatrní.“ píše Xiaomi vo vyhlásení.

Dnes nevieme presne povedať, aké dopady bude mať zariadenie spoločnosti na zoznam. Len pre pripomenutie, spoločnosť Huaweiu potom, ako sa dostala na zoznam nechcených spoločností, tak vo veľkej miere sa stala ochromenou. V súčasnosti nemôže plnohodnotne odoberať nielen produkty, ale aj služby od firiem, ktoré na ich výrobu využívajú americké technológie. Tu však treba dodať, ako sme vyššie spomínali, dnes nie je známe, ktoré všetky opatrenia budú aplikované aj na Xiaomi.

Určite sledujte náš portál. Túto tému budeme podrobne monitorovať a už čoskoro vám prinesieme ďalšie informácie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close