HuaweiSpravodajstvo

BlackBerry predáva časť svojich patentov spoločnosti Huawei

Transakciu potvrdili už aj úrady

Spoločnosť BlackBerry, ktorá v minulosti patrila medzi lídrov na trhu so smartfónmi, a to hlavne v segmente manažérskych zariadení, predáva spoločnosti Huawei 90 patentov. Všetky predané patenty sú podľa publikovaných správ portálom Techradar.com, spojené s mobilnými zariadeniami.

Podľa publikovaných správ, Americký patentový úrad a Úrad na ochranu obchodných známok (US PTO) potvrdili, že došlo k transferu intelektuálneho vlastníctva z jednej spoločnosti na druhú. Transakciu rovnako potvrdil aj samotných CFO spoločnosti BlackBerry v rámci správy určenej pre akcionárov spoločnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako sme už v úvode napísali, tak spoločnosť bola jedným z trhových lídrov, ktorý dbal na bezpečnosť dát v smartfónoch. Zároveň pre zariadenia bola typická hardwarová QWERTY klávesnica.

Ako na horskej dráhe. Najprv na vrchole, a potom strmý pád

Spoločnosť do roku 2015 používala výlučne svoj vlastný operačný systém BlackBerry OS. Neskôr však zmenila stratégiu, a začala vyrábať zariadenia s Androidom. Spoločnosti sa však bohužiaľ nedarilo podľa predstáv v dôsledku čoho presunula výrobu svojich zariadení na TCL, ktorá zastrešovala výrobu a distribúciu smartfónov. Rovnako však tento koncept novej stratégie nebol úspešným. Začiatkom minulého roka spoločnosť oznámila koniec spolupráce s TCL. Z oznámenia spoločnosti rovnako vyplynulo, že BlackBerry na trhu so smartfónmi končí. O to viac bolo prekvapivé oznámenia z augusta minulého roka, kedy spoločnosť ohlásila, že pracuje na 5G smartfóne s hardwarovou klávesnicou.

blackberry novy 5g smartfon
Zdroj: Onwardmobility.com

Na druhej strane treba dodať, že spoločnosť v priebehu svojho pôsobenia vyprodukovala výrazne viac ako 90 patentov. Odhaduje sa, že spoločnosť disponuje približne 38-tisícmi patentov. Inými slovami, 90 patentov je len kvapka v oceáne. Niektoré z týchto patentov však majú odrážať kľúčové patenty z čias, kedy bola spoločnosť na svojom vrchole.

Dnes zároveň nie je známa informácia, či spoločnosť naplní svoje plány z druhej polovice roka 2020. V každom prípade, tému budeme sledovať aj naďalej.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close