SamsungSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi rozširuje spojenectvo so Samsungom: Komunikácia medzi smartfónmi bude jednoduchšia!

Xiaomi so svojou funkciou Mi Share rozširuje skupinu podporovaných smartfónov i o zariadenia značky Samsung. Pôjde o nový štandard v zdieľaní?

Spolupráca dvoch veľkých výrobcov na trhu Androidu bude čoskoro rozšírená. I keď na trhu sa čínske Xiaomi a juhokórejský Samsung zdajú ako rivali, v skutočnosti usilovne pracujú na prepojenosti smartfónov. Práve juhokórejský gigant by sa mal čoskoro pridať medzi podporované smartfóny aplikácie Mi Share, ktorá je prostriedkom pre zdieľanie súborov medzi Android smartfónmi. Ktoré spoločnosti sú zatiaľ podporované touto aplikáciou a ako Mi Share vôbec funguje?

Spojenie Samsungu a Xiaomi

Spolupráca medzi dvoma najväčšími výrobcami smartfónov z rád Androidu poteší mnohých. Samsung sa týmto pridá medzi pôvodné spoločnosti, akými sú Oppo, Vivo , a Xiaomi, ktoré vďaka Mi Share dokážu zdieľať súbory vo vysokej kvalite medzi smartfónmi a dokonca rýchlejšie, ako by tomu bolo cez technológiu Bluetooth.

Prostredníctvom Mi Share však môžu aktuálne zdieľať súbory i smartfóny od spoločností Realme, herné modely Black Shark, Meizu, OnePlus, ZTE a Asus vrátane svojich herných ROG phones. Mi Share však možno využívať i na zariadeniach spoločnosti Hisense a najnovšie i Samsung. Na informáciu upozornil účet na sociálnej sieti Twitter s menom Xiaomiui.

Aplikácia pre zdieľanie súborov

Aplikácia Mi Share je súčasťou Xiaomi smartfónov už veľmi dlhú dobu. Od nej sa neskôr oddelila i aplikácia ShareMe, ktorú v súčasnosti nájdeme aj v Obchode Play. Mi Share však v smartfónoch ostalo stále a rozšírilo sa medzi viaceré spoločnosti.

A ako táto funkcia funguje? Prostredníctvom Mi Share môžeme zdieľať obrázky, súbory a dokonca i aplikácie medzi smartfónmi vysokou rýchlosťou. Podobnú funkciu poznáme už natívne z Android smartfónov s názvom Nearby share, či smartfónov značky Apple s názvom AirDrop. Tým, že Xiaomi túto funkciu sprístupňuje pre ďalších výrobcov smartfónov, tak neskôr by sa funkcia mohla stať štandardom pre Android smartfóny.

O spolupráci Samsungu a Xiaomi sa povrávalo už dlho. Spoločnosti k sebe majú blízko a takáto spolupráca nás veľmi teší. Využívate Mi Share aj vy, alebo máte vlastnú alternatívu pre zdieľanie súborov? Podeľte sa s nami v komentároch a inšpirujte tak ostatných!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close