SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi prezradilo, koľko Redmi Note smartfónov doposiaľ predalo. Z toho čísla padnete na zadok!

Redmi zohráva čoraz dôležitejšiu úlohu v stratégii Xiaomi. Ukazujú to čísla predajov smartfónov z produktovej rady Note.

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosti Xiaomi sa náramne darí a to aj v „dobe pandémie“, ktorá poznačila predaje zariadení mnohých výrobcov smartfónov. Dokazujú to, ako lokálne štatistiky z nášho trhu, tak aj tie globálne.

Podľa globálnych štatistík Xiaomi v minulom roku predalo celkovo takmer 150 miliónov smartfónov, čo je o +19% viac, ako rok dozadu. Z prvej pätky najväčších výrobcov smartfónov sa podarilo predať viac zriadení už len americkému Apple, a aj to „len“ o +5%. Ostatné spoločnosti predali celkovo menej zariadení, ako tomu bolo rok predtým. Najväčší prepad zaznamenala spoločnosť Huawei, ktorá predala o -22% zariadení menej. Tu však treba dodať, že bezpochyby na predaje smartfónov Huawei mali vplyv aj sankcie zo strany amerických úradov, ktoré stále trvajú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Redmi zohráva čoraz dôležitejšiu úlohu v stratégii Xiaomi

Bezpochyby sa na celkových číslach predajov smartfónov Xiaomi, podieľa veľkou mierou aj dcérska značka  Redmi, ktorá prostredníctvom sociálnej siete Twitter zdieľala zaujímavé štatistiky.

Spoločnosť konkrétne prezradila predajné čísla telefónov z produktovej rady Redmi Note. Tu však treba dodať, že bohužiaľ boli zverejnené len celkové štatistiky, ktoré nie sú rozdelené do jednotlivých období. Podľa nich však celkovo bolo doposiaľ predaných viac ako 200-miliónov smartfónov z produktovej rady Redmi Note. Ide priam o šialené číslo, ktoré hovorí o enormnej popularite tejto produktovej rady zariadení. Mimochodom, vôbec prvý smartfón z tejto produktovej rady bol predstavený v marci 2014.

„Dodávky inteligentných telefónov série #RedmiNote globálne presiahli viac ako 200-miliónov kusov!

Šialený výkon dosiahnutý našou najfrekventovanejšou radou smartfónov! Tento míľnik je dôkazom toho, že #Redmi Note je najobľúbenejšou sériou na svete!“ píše spoločnosť Redmi v publikovanom statuse nižšie.

Zároveň treba dodať, že hoci prvý Redmi Note bol predstavený ešte v roku 2014, tak „ošiaľ“ okolo tejto produktovej rady nastal potom, ako spoločnosť predstavila Redmi Note 7. Prvý cenovo dostupný smartfón so 48-megapixelovou kamerou.

Prispeli ste do týchto globálnych štatistík aj vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close