Xiaomi predstavilo Redmi Note 9S

Xiaomi predstavuje smartfón Redmi Note 9S. Ide o „prezlečené“ zariadenie Redmi Note 9 Pro, ktoré je určené pre globálny trh.

Redmi Note 9S_predstaveny
Zdroj: Xiaomi (Youtube)

Spoločnosť Xiaomi v priebehu dnešného dňa oficiálne predstavila smartfón Redmi Note 9S. Ešte však nejasajte, nejde o „nové“ zariadenie, ale o smartfón Redmi Note 9 Pro, ktorý bol predstavený necelé dva týždne dozadu. Redmi Note 9S je zariadenie určené pre globálny trh. Na predstavenie smartfónu upozorňuje portál gsmarena.com.

Redmi Note 9S je vybavený 6,67“ IPS LCD displejom s rozlíšením 2400 x 1080 bodov s pomerom strán (20:9). Xiaomi hovorí, že svietivosť displeja dosahuje 450-nitov, podporuje HDR10 a nechýba mu ani certifikát TÜV Rheinland. Ide zároveň o vôbec prvý smartfón z produktovej rady Redmi Note, ktorý je vybavený prednou selfie kamerou v podobe priestrelu. Ide o 16-megapixelový snímač s clonou f/2,5 a schopnosťou snímania videí pri 120fps. Displej je zároveň pokrytý krycím sklíčkom Gorilla Glass 5. generácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Redmi Note 9S_predstavenie smartfonu
Zdroj: Xiaomi (Youtube)

Zariadenie je poháňané procesorom Snapdragon 720G, ktorý je doplnený o 4GB, resp. 6 GB RAM v kombinácii so 64GB, resp. 128GB úložným priestorom, ktorý je možné rozšíriť prostredníctvom pamäťovej karty. Okrem iného smartfón je vybavený výstupom pre slúchadlá a infračerveným portom. Nižšie si môžete pozrieť nárast porovnania výkonu s predošlou generáciou zariadenia.

Redmi Note 9S_porovnanie vykonu
Zdroj: Xiaomi (Youtube)

Smartfón ďalej ponúka 4 kamery, z ktorých hlavný snímač s clonou f/1,8 disponuje rozlíšením 48-megapixelov. Doplnený je o 8-megapixelový ultra široký snímač s clonou f/2,2, makro objektívom s rozlíšením 5-megapixelov a 2-megapixlovým hĺbkovým snímačom.

Redmi Note 9S_kamera
Zdroj: Xiaomi (Youtube)

Redmi Note 9S je ďalej vybavený veľkou batériou s kapacitou 5020mAh, čo aj čiastočne vysvetľuje jeho váhu – 209 gramov. Batériu smartfónu je zároveň možné nabiť prostredníctvom technológie rýchleho nabíjania s výkonom do 18,5W. Ďalšou novinkou je, že skener odtlačkov prstov sa premiestnil zo zadnej steny do hrany zariadenia.

Redmi Note 9S_skener odtlackov prstov
Zdroj: Xiaomi (Youtube)

Prejdime teraz k cene smartfónu. Odporúčaná cena smartfónu (pre Malajziu) je 165€ v prípade 4GB/64GB verzie zariadenia a v prípade 6GB/128GB je odporúčaná cena 190€. Prostredníctvom obchodu AliExpress bude zariadenie dostupné za 230€, resp. za 260€. Do predaja sa dostane už 7. apríla.

Redmi Note 9S_zhrnutie specifikacii
Zdroj: Xiaomi (Youtube)
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre