SpravodajstvoXiaomi

Spoločnosť Xiaomi si dala patentovať dizajn s displejom po hranách smartfónu. Využiteľnosť je však otázna

Spoločnosť Xiaomi bez pochýb v súčasnosti patrí medzi inovatívne spoločnosti, ktoré majú čo to povedať vo svete technológií. Najnovšie sa dostal na povrch patent, ktorý odhaľuje dizajn zariadenia s plným predným displejom, vrátane displeja po bokoch zariadenia zo všetkých strán. Predstavu spoločnosti ako by malo takéto zariadenia vyzerať si môžete pozrieť nižšie.

Zdroj: LetsGoDigital

Xiaomi patent vyvoláva niekoľko otázok

Ako môžete vidieť tak zariadenia podľa predstáv Xiaomi by nemalo mať žiadne tlačidlá. Svojim spôsobom už aj dnešné zariadenia z kuchyne Xiaomi je možné ovládať bez tlačidiel, prostredníctvom dotykových gest. Preto z tohto pohľadu sa nejedná o žiaden výnimočný počin. Zariadenie je však zaujímavé z toho pohľadu, že po bokoch zariadenia je displej, dokonca aj z hornej a spodnej hrany. Otázna je však použiteľnosť, viete si predstaviť ako budete ovládať a fyzicky držať zariadenie?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalšou zaujímavosťou je otázka ako spoločnosť Xiaomi vyrieši zvuk. Ale aj na to existujú dnes už technológie. Napríklad mSound 2.0, ktorá využíva obrazovku smartfónu ako nosič zvuku. Túto technológiu sme mohli už vidieť v zariadení Meizu Zero.

Zdroj: LetsGoDigital.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close