Xiaomi Mi Note 10 Lite? Xiaomi chce lacnejšiu, ale aj napriek tomu výkonnú verziu zariadenia Mi Note 10

Xiaomi plánuje predstaviť odľahčenú verziu zariadenia Mi Note 10. Hlavný rozdiel bude v hlavnej kamere, ktorá ponúkne 64-megapixelov.

Xiaomi Mi Note 10
Zdroj: Youtube (Benchmark), Úprava: Vosveteit.sk

Spoločnosť Xiaomi pár dní dozadu prekvapila širokú verejnosť. Pri príležitosti uvedenia smartfónov Mi 10 a Mi 10 Pro pre globálny trh, predstavila smartfón Xiaomi Mi 10 Lite. Pri predstavení tohto modelu však nekončí. Podľa aktuálne publikovaných informácií portálom xda-developers.com, spoločnosť plánuje predstaviť Lite verziu zariadenia Mi Note 10.

Lacnejší, ale aj napriek tomu stále výkonný

Portál píše, že v rámci FCC certifikácie zariadení sa objavil dokument, ktorý prezrádza, že spoločnosť Xiaomi plánuje predstaviť nový model smartfónu s kódovým označením „M1910F4G“. Z popisu dokumentu plynie, že ide o smartfón Xiaomi Mi Note 10 Lite. V rámci dokumentu sú totiž zverejnené rozdiely medzi zariadeniami „2002F4L“ a „M1910F4G“, ktoré sú z produktovej rady Mi Note 10.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi Note 10 Lite_dokument
Zdroj: fccid.io

Hlavné špecifikácie smartfónu by mali byť:

  • Obrazovka: 6,47 ″ FHD + zakrivené OLED, 19: 9, so selfie kamerou v podobe výrezu
  • Zadné kamery: 64MP + 8MP + 8MP + 5MP + 2MP
  • Zaostrovanie laserom: žiadne automatické zaostrovanie laserom
  • Kapacita batérie: 5260 mAh
  • Sieť: Podporované pásmo LTE 41
  • CPU: Qualcomm Snapdragon 730G
  • Softvér: Android 10 s MIUI 11
  • Nabíjanie: nabíjanie do 30W

Ako môžete vyššie vidieť, tak hlavný rozdiel oproti zariadenia Mi Note 10  je v podobe výmeny 108-megapixelové snímača za 64-megapixelový. Znamená to, že zariadenie by malo poskytnúť v podstate rovnakú všestrannosť, ako smartfón Mi Note 10 s výnimkou kamery, ktorá bude mať nižšie rozlíšenie a nebude disponovať automatických zaostrovaním laserom.

Okrem rozdielov vyššie sa zdá, že smartfón je identickým vrátane procesora Snapdragon 730G, 30W rýchleho nabíjania, softvéru a podobne. Spolu s menej výkonnou kamerou môžeme očakávať aj nižšiu cenu smartfónu, ktorá by mala byť atraktívnejšou pre širšie publikum.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre