HuaweiSpravodajstvo

Huawei P40 Pro: Výsledky z AnTuTu môžu najväčších geekov sklamať

Výsledky z AnTuTu testovania zariadenia Huawei P40 Pro môžu geekov sklamať. Smartfón dosiahol „len“ 482-tisíc bodov.

Minulú stredu spoločnosť Huawei predstavila tohtoročný modelový rad vlajkových smartfónov P40, ktoré sú vybavené novým procesorom Kirin 990 v kombinácii s 8GB RAM a 128GB/256GB úložným priestorom typu UFS 3.1 (s výnimkou verzie P40).  Počas predstavenia smartfónov, Richard Yu poodhalil, že výkon procesora v porovnaní s predošlou generáciou je až o 23% vyšší a výkon GPU o 39%. Ako sa však tieto parametre pretavili do výsledkov testovania AnTuTu?

Huawei P40_procesor Kirin 990
Zdroj: Youtube (Huawei Mobile UK)

Zahraničný portál mysmartprice.com publikoval výsledky z testovania zariadenia Huawei P40 Pro vo verzii 128GBGB, ktoré sú nadpriemernými, ale geekovia nebudú z nich nadšení. Ako môžete nižšie vidieť, tak smartfón dosiahol úctyhodných 482-tisíc bodov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
AnTuTu vysledky Huawei P40 Pro (1)
Via mysmartprice.com

Zariadeniu bezpochyby nebude chýbať výpočtový výkon, a to ani pri tých najnáročnejších úlohách. Na druhej strane však treba dodať, že výkon 482-tisíc bodov zaostáva za zariadeniami ako ROG Phone 2 či OnePlus 7T, aktuálnymi lídrami globálneho rebríčku AnTuTu, ktoré boli predstavené ešte v priebehu minulého roka. Okrem iného tohtoročné vlajkové lode konkurencie dosiahli lepšie výsledky v prípade výkonu. Za spomenutie stojí napríklad hlavný konkurent v podobe Xiaomi Mi 10 Pro, ktorý atakuje hranicu 600-tisíc bodov (Mi 10 verzia zariadenia atakuje 565-tisíc bodov).

Hlavným lákadlom bude kamera

Hlavným žolíkom spoločnosti Huawei je však kamera smartfónu. Očakáva sa, že ovládne výkonnostný rebríček DXOMARK, ktorý je tvorený odbornou porotou. V súčasnosti na jeho vrchole sú zariadenia Xiaomi Mi 10 Pro so smartfónom Oppo Find X2, ktoré majú náskok pred zariadením Huawei Mate 30 Pro len 1 bod. Špecifikácie kamery P40 Pro si môžete pozrieť nižšie.

Huawei P40 Pro_specifikacie kamery
Zdroj: Youtube (Huawei Mobile UK)
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close