Xiaomi Mi 9 je najlacnejší smartfón so skenerom odtlačkov prstov v displeji. Aktuálne sa začal predávať so skvelou zľavou

Xiaomi Mi 9SE skener odtlackov prstov v displeji
Zdroj: produktová fotografia

20. február bol pre fanúšikov spoločnosti Xiaomi veľkým dňom. Bola predstavená nová vlajková loď, niekoľko nových gadgetov ako aj smartfón Xiaomi Mi 9 SE, telefón vyššej strednej triedy, ktorý ponúka skener dotlačkov prstov v displeji.

Xiaomi Mi 9SE

Xiaomi Mi 9SE je smartfón, ktorý ponúka 5,97“ AMOLED displej s rozlíšením 2340*1080, ktorý pokrýva viac ako 90% prednej strany zariadenia. Okrem vysokej svietivosti do 600 nitov a verne zobrazovaným farbám vďaka AMOLED technológií tejto displej je výnimočný ešte z iného pohľadu – disponuje skenerom odtlačkov prstov, ktorý by ste u konkurencií v tejto cenovej hladine hľadali len márne. Mimochodom, nechýba ani selfie kamera s vysokým rozlíšením 20MP.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi 9SE_displej
Zdroj: produktová fotografia

Zadná strana sa nesie v čistých líniách, ktoré sú pre Xiaomi typické. Na prvý pohľad však hneď zaujmú tri kamery – hlavná širokouhlá kamera s rozlíšením 13MP a clonou f/2.4, 48MP kamera Sony s clonou f/1,75 a 8MP kamera so clonou f/2.4 (pozn. redakcie: špecifický typ objektívu s dlhým zaostrením, v ktorom je fyzická dĺžka objektívu kratšia ako ohnisková vzdialenosť).

Xiaomi Mi 9SE_fotoaparat
Zdroj: produktová fotografia

Z hľadiska výkonnú smartfón ponúka procesor Qualcomm Snapdragon 712 s 8-jadrami, ktorých maximálna pracovná frekvencia je 2,3GHz so 6GB RAM + 64GB úložným priestoroma grafickým čipom Adreno 616. Po prepočte na AnTuTu skóre telefón dosahuje približne 190,000 bodov. Inými slovami telefón si poradí so všetkými úlohami, na ktoré natrafíte.

Xiaomi Mi 9SE_dizajn
Zdroj: produktová fotografia

Telefón poháňa akumulátor s veľkosťou 3070mAh, ktorý nabijete expresne rýchlo aj vďaka podpore rýchleho nabíjania do 18W. Bohužiaľ telefón však nepodporuje bezdrôtové  nabíjanie. Samozrejme nechýba ani USB Type C konektor, LTE podpora (FDD-LTE B1/B3/B5/B7/B8, TDD-LTE B34/B38/B39/B40/B41), podpora gest a podobne. Aktuálne telefón sa predáva v predpredajovej akcii tesne pod 389€, avšak za podmienky využitia kupónu „PTSDQWKE“ ho môžete získať už za menej ako 359€ spolu aj s poštovným EU Priority Line, vďaka ktorému sa vyhnete ďalším dodatočným poplatkom.

Xiaomi Mi 9SE kupon
Zdroj: vlastný

Zdroj: vlastný, GeekBuying.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre