SpravodajstvoXiaomi

Toto tu ešte nebolo! Xiaomi Mi 8 je aktuálne dostupný za cenu telefónu z kategórie strednej triedy

Minuloročná vlajková loď, ktorá dlho atakovala hranicu 380€ je aktuálne dostupná za doslova výpredajovú cenu niečo málo nad 300€ spolu aj s poštovným a doručením prostredníctvom dopravy EU Priority Line, prostredníctvom ktorej sa vyhnete ďalším dodatočným poplatkom! Smartfón Xiaomi M8 s aktuálne najnižšou cenovkou doteraz je dostupný v e-shope GearBest.com pričom počet kusov je limitovaný.

Xiaomi Mi 8

Xiaomi Mi 8 ponúka veľký 6,21“ displej, ktorý však nie je IPS, ale Super AMOLED. Ďalej sa môže pochváliť FULL HD+ rozlíšením (2248 x 1080 bodov čo predstavuje hustotu pixelov 402ppi) a ideálnym pomerom strán 18:9. Ako môžete nižšie vidieť tak displej pokrýva drvivú väčšinu prednej strany zariadenia, konkrétne 83,8%. Zároveň ponúka vyoský jas 450 nitov či kontrast 60000:1. Zároveň nechýba ani fotoaparát s vysokým rozlíšením 20MPx s clonou f/2.0 a veľkosťou pixelov 1.80μm. Nechýba ani stále populárnejší výrez, ktorý v tomto prípade je však o niečo väčší ako v iných prípadoch. Má to svoj dôvod, v danom priestore totiž nájdeme viacero senzorov, vrátane infračervenej kamery a infračerveného svetla. Čerešničkou na torte je podpora funkcie Always on.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi8 recenzia displej
Zdroj: Youtube (GSMArena Official)

Zadná keramická strana je pokrytá krycím sklíčkom Gorilla Glass 5. generácie, ktoré obmýva duálny fotoaparát a skener odtlačkov prstov. Hoci dvojica fotoaparátov má zhodné rozlíšenie 12MPx tak ich ďalšie vlastnosti sú už odlišné. Hlavný fotoaparát disponuje veľkosťou pixelov 1.4μm, clonou f/1.8, podporou umelej inteligencie, či štvorosovou stabilizáciou obrazu (OIS). Druhá šošovka ponúka svetelnosť f/2.4 a veľkosťou pixelov 1.00μm. Fotoaparátu nechýba ani podpora HDR či možnosť natáčania 4K videí. Hrany telefónu sú vyhotovené z kovu.

Zdroj: Youtube (GSMArena Official)
Zdroj: Youtube (GSMArena Official)

Z hľadiska hardwaru došlo tak isto k významnému posunu dopredu. Srdce smartfónu tvorí jeden z najnovších procesorov Qualcomm Snapdragon 845 s 8-jadrami, ktorých maximálna pracovná frekvencia je 2,8GHz. Sekunduje mu grafických čip Adreno 630, ktorý si poradí s každou aplikáciou či hrou v obchode Google Play. Okrem toho sa chváli až 6GB RAM a 128GB úložným priestorom, ktorý je možné rozšíriť o ďalších 256GB.

Zdroj: Youtube (GSMArena Official)

Smartfónu nechýba ani populárny USB Type – C konektor slúžiaci aj ako konektor pre audio jack (v balení nájdete redukciu), ale aj pre rýchle nabíjanie, ktoré v tomto prípade podporuje až technológiu QuickCharge 4.0. Akumulátor dostal do vienka kapacitu 3400mAh. Nechýba samozrejme ani podpora LTE, DUAL SIM, NFC, 3D senzor na rozpoznávanie tváre,odomykanie prostredníctvom odtlačku prsta či najnovší Android vo verzii 8.1.

Parametre tohto zariadenie ako môžete vidieť patria medzi to najlepšie čo na trhu možno aktuálne dostať. Nuž, pozrime sa však na cenu. Tá sa dnes vo väčšine obchodov pohybuje niekde na úrovni okolo 380 a viac €. Vďaka aktuálne prebiehajúcej akcii v e-shope GearBest.com môže byť Váš približne za 300€!

pozn. redakcie: cena zariadenia je platná ku dátumu publikácie článku

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close