Xiaomi Mi 11 Pro a Mi 11 Ultra – konečne sa dozvedáme dátum predstavenia

Najvýkonnejšia dvojica smartfónov zo série Mi 11 od spoločnosti Xiaomi by mala byť predstavená už koncom marca.

xiaomi mi 11 ultra ilustracny
Zdroj: Gizchina, úprava Vosveteit.sk

Po nedávno zverejnených certifikáciách smartfónov Xiaomi Mi 11 Pro a Xiaomi Mi 11 Ultra sa dozvedáme ďalšie zaujímavé informácie. Tentokrát na svetlo sveta vyšla informácia o oficiálnom dátume predstavenia dvojice týchto smartfónov na domácom trhu. Najnovšie zdroje priamo z domoviny spoločnosti Xiaomi poukazujú na dátum 29. a 30. marca. Spoločne s dátumom predstavenia sa však dozvedáme aj jeden zásadný detail.

Náhla zmena názvu?

Po boku zatiaľ neoficiálneho plagátu, ktorý prezrádza dátum predstavenia dvojice najvýkonnejších smartfónov zo série Mi 11 sa objavili informácie o možnej zmene označenia jedného z pripravovaných modelov. Jeden z popredných čínskych leakerov totižto na svojich sociálnych sieťach informoval, že po boku Xiaomi Mi 11 Pro bude predstavený Xiaomi Mi 11 Pro+.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi mi 11 pro xiaomi mi 11 ultra predstavenie
Zdroj: Gizchina

Z doterajších certifikácií a dostupných informácií je zrejmé, že Xiaomi Mi 11 Pro+ nebude doposiaľ „nevidený“ smartfón. Takmer určite sa jedná o iné označenie práve pre model Xiaomi Mi 11 Ultra, ktorý je známy najmä svojim masívnym fotoaparátom. Pomerne chaotické pomenovanie iba necelé dva týždne pred predstavením by však mohli naznačovať, že spoločnosť Xiaomi nakoniec siahne po úplne inom označení, ako sme si doposiaľ mysleli. Taktiež môžeme špekulovať o tom, že Xiaomi v tomto prípade siahne po dvoch rozdielnych označeniach pre ten istý smartfón. Jediným rozdielom by tak bolo rôzne označenie pre rôzne trhy – zrejme čínsky a globálny trh.

Dva najvýkonnejšie modely zo série Mi 11

Už týždne pred predstavením vieme, že oba smartfóny majú v pláne atakovať popredné priečky benchmarkových testov a ich priamou konkurenciou budú prémiové vlajkové lode. Konkurovať však chcú nie len po výkonnostnej stránke, ale aj inými atribútmi. Veľkým ťahákom vrcholných modelov má byť bezkonkurenčná rýchlosť nabíjania. Nemala by chýbať ani špičková fotografická výbava, jedna z najpokročilejších, akú vo svete smartfónov dnes poznáme. Všetky doteraz známe informácie, samozrejme, nájdete aj priamo na našom webe, ako aj na „dedikovanom“ portáli xmobile.sk.

Zdroj: Gizchina

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre