APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Chrome dostal do vienka novú funkciu. Vie k videám generovať titulky, má to však jeden háčik

Google umožňuje sledovať videá aj v hlučnom prostredí, či nepočujúcim.

Internetový prehliadač Google Chrome aktuálne patrí medzi najpopulárnejšie prehliadače na svete. Dôvodom sú pribúdajúce funkcie a neustále vylepšovanie výkonu prehliadača. Nie tak dávno sme upozorňovali napríklad na úpravy „pod kapotou“ v jadre prehliadača, vďaka ktorým prehliadač pracuje lepšie s operačnou RAM pamäťou. Rovnako sme upozorňovali napríklad aj na funkciu Náhľadu stránok z odkazov. Tých funkcií a vylepšení, ktoré pribudli v poslednej dobe, je vskutku veľa.

Dnes by sme chceli upozorniť na ďalšiu zaujímavú funkciu, ktorej využitie v našich končinách je síce zatiaľ otázne, ale aj napriek tomu, ide o zaujímavú funkciu, ktorá skôr, či neskôr bude optimalizovaná aj pre naše končiny. Ide konkrétne o funkciu generovania titulkov k video a audio obsahu, ktorý je prehrávaný prostredníctvom prehliadača. Na samotnú funkciu upozornil Google prostredníctvom svojho blogu.

„Vďaka titulkom je online obsah prístupnejší. Ak sa nachádzate v hlučnom prostredí a snažíte sa znížiť hlasitosť, alebo ste súčasťou 466 miliónov ľudí na svete, ktorí sú hluchí alebo nedoslýchaví, titulky vám umožnia sledovať akýkoľvek obsah, ktorý sledujete – či už je to virálne videá z feta cestovín, najnovšie správy alebo vedec diskutujúci o ich najnovších výskumoch.“ píše spoločnosť v súvislosti s novou funkciou.

Takto si zapnete titulky v Chrome

Samotné zapnutie funkcie je veľmi jednoduché a zvládne to aj menej zručný používateľ. Ako prvé si otvorte ponuku Viac (tri bodky v pravom hornom rohu). Následne si otvorte Nastavenia prehliadača potom zvoľte možnosť Rozšírené. V rámci otvorenej ponuky vyberte možnosť Dostupnosť. Potom sa vám otvorí ponuka, ako mozete vidieť nižšie. Následne zapnite funkciu Živý prenos. 

Chrome zapnutie zivych tituliek
Zdroj: Vosveteit

Následne nastane stiahnutie balíka reči a pri spustení videa prostredníctvom prehliadača, v spodnej časti uvidíte vygenerované titulky. Tie zatiaľ fungujú pre Angličtinu. V prípade nášho materinského jazyka, funkcia zatiaľ nie je bohužiaľ dostupnou.

Chrome_generovanie tituliek
Zdroj: Vosveteit

Pevne veríme, že Google čoskoro optimalizuje funkciu aj do Slovenčiny. Funkcia je prítomnou v prehliadači od verzie 89.0.4389.90.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close