Xiaomi Mi 10 Pro otriasol rebríčkom najlepších displejov v smartfónoch

Xiaomi Mi 10 Pro sa dostal na vrchol rebríčku smartfónov, ktoré majú najlepší displej. Na výsledky testovania zariadení Galaxy S20 a P40, si budeme musieť ešte počkať.

Xiaomi Mi 10 Pro (1)
Zdroj: Youtube (nieantyfan)

Najdôležitejšou súčasťou každého smartfónu je jeho displej. S ním v podstate pracujeme vždy, keď narábame s našimi zariadeniami. Najnovšie správy od analytikov zo soomal.com hovoria, že zariadenia Xiaomi Mi 10 Pro je z tohto pohľadu aktuálne najlepším smartfónom na trhu spolu so zariadeniami iPhone 11 Pro, OnePlus 7 Pro a Galaxy S10+.

Test od Soomal je rozdelený do dvoch časti, jednou z nich sú používateľské skúsenosti a druhý, o niečo objektívnejší test, je na základe hodnotenia odbornej poroty. Zatiaľ čo v prvom testovaní sa delí a pomyselnú korunku s tromi ďalšími zariadeniami (vyššie menovanými), tak v prípade hodnotenia odbornej poroty, sa delí o prvé miesto už len so smartfónom iPhone X.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Rebrickej kvality displejov smartfonov
Zdroj: soomal.com

Xiaomi Mi 10 Pro (ako aj jeho verzie Mi 10) ponúka vskutku nadpriemerné špecifikácie. Ide o 6,67“ AMOLED displej od spoločnosti Samsung, ktorý disponuje rozlíšením 2340 x 1090 bodov s obnovovacou frekvenciou 90Hz. V prípade vzorkovacej frekvencie, hodnota je dvakrát tak vysokou. Nechýba samozrejme ani skener odtlačkov prstov umiestnení pod displejom.  V prípade podsvietenia, môžeme hovoriť o maximálnom jase na úrovni 881cd/m2 a nechýba ani podpora HDR10+ štandardu. Výsledok testovania odbornej poroty ďalej hovorí že sýtosť farieb (sRGB) dosiahla úroveň 100,62%, priemerná teplota farby bola nemerná na úrovni K6633, odchýlka šedej stupnice ΔE = 1,23 a  priemerná odchýlka sivej [gamma2,2] = 2,2. 

Xiaomi Mi 10_porovnanie displeju s konkurenciou
Zdroj: Xiaomishka (Twitter)

Poradím môže otriasť ešte Huawei a Samsung

Hoci aktuálne bol Xiaomi Mi 10 Pro zaradený na vrchol tohto rebríčka, tak zatiaľ neboli odbornému testovaniu podriadené ešte tohtoročné vlajkové smartfóny spoločnosti Samsung a Huawei, ktoré budú mať bezpochyby tie najvyššie ambície.

V každom prípade, výsledok z testovania hovorí, že displej zariadenia patrí medzi svetovú špičku, a či Xiaomi skončí na 2. alebo 3. mieste po otestovaní ďalších zariadení, je vskutku nepodstatné. Prípadné rozdiely budú totiž zanedbateľnými. Čo ľudí vo všeobecnosti najviac zaujíma, je pomer ceny a výkonu.

Via notebookcheck.net

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre