Xiaomi hovorí: „Redmi Note 8 2021, hviezda toho roku prichádza!“ Čo o smartfóne zatiaľ vieme?

Xiaomi oficiálne potvrdilo, čo sa už dlhšiu dobu špekulovalo.

Xiaomi Redmi Note 8 2021
Zdroj: Twitter (Xiaomi)

O smartfóne Redmi Note 8 2021 sa hovorí bezmála už niekoľko týždňov. Dôvodom je, že plynúcim časom sa objavujú nielen rôzne certifikácie, ktoré naznačujú príchod tohto zariadenia, ale aj útržky kódov z MIUI nadstavby jasne hovoria, že Xiaomi dačo chystá.

Len niekoľko dní dozadu spoločnosť Xiaomi zdieľala informáciu, že Redmi Note 8 si našiel domov u viac ako 25-miliónov zákazníkov. Ako však píše náš sesterský portál xmobile, tak Xiaomi jednoducho chce využiť potenciál zariadenia a jeho popularitu aj v roku 2021. To je pravdepodobne jeden z hlavných dôvodov, prečo spoločnosť chce prezliecť tento populárny model do nového a modernejšieho šatu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Doteraz však spoločnosť  hovorila o smartfóne len v náznakoch. To sa dnešným dňom však mení. Len pred niekoľkými chvíľami sa na sociálnej sieti Twitter na stránke Xiaomi objavila správa, ktorá hovorí, že Note 8 2021 je na ceste. 

Ako môžete nižšie čítať, tak Xiaomi píše „Spoznajte Redmi Note 8 2021. Výkonnostná hviezda je na ceste.“

Čo všetko zatiaľ vieme o smartfóne?

Zároveň musíme dodať, že hoci o smartfóne sa hovorí už niekoľko týždňov, tak čo sa týka jeho vlastností a špecifikácií, vieme zatiaľ vcelku málo. Hovorí sa o 120Hz IPS displeji, či procesore od spoločnosti MediaTek. Konkrétne sa špekuluje o procesore Helio G85. Druhým dychom však treba dodať, že tento proces podporuje len 60Hz displej. Rozkol týchto informácií prišiel potom, ako sa v zdrojovom kóde MIUI objavila informácia o displeji s vyššou zobrazovacou frekvenciou, ale dokumentácia k procesu hovorí len o bežnom 60Hz displeji.

Okrem iného sa spomína technológia rýchleho nabíjania, ktorá by mala ponúknuť výkon 22,5W, čo je o 4,5W viac, ako je v prípade modelu Note 8 (2019). Batéria zariadenia by mala disponovať kapacitou 4 000mAh. Zároveň, zariadenie by malo ponúknuť najnovší software v podobe Androidu 11, či MIUI 12.5. Rovnako sa spomína najmenej 4GB RAM v kombinácii s úložným priestorom o kapacite 64GB/128GB.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre