Spravodajstvo​​Xbox

Xbox One dostane podporu pre klávesnicu a myš

Používanie klávesnice a myši sa na konzolách často považuje za mimoriadnu výhodu. Najmä v hrách, ktoré sa hrajú súťažne. Napriek tomu je očakávaný príchod podpory Xboxu One pre tieto periférie. Microsoft však plánuje aj ukázať vývojárom, ako túto podporu využiť.

Podpora klávesnice a myši je v súčasnosti k dispozícii iba prostredníctvom rôznych produktov tretích strán – rôzne adaptéry a podobne. Tie pritiahli pozornosť v súvislosti s kompatibilitou. Rovnako sa však ľudia zamýšľajú, azda to neporušuje etiku. Niektorí to totiž považujú za podvod, ostatní zase nie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Niektoré cross-platform hry, ktorých spojenie zabezpečuje najmä Play Anywhere od Microsoftu, už zaznamenáva prípady, kde hráči na ovládači musia čeliť tým za klávesnicou. Pozoruhodný príklad tohto je napríklad Gears of War 4.

zdroj: screenrant.com

Microsoft samozrejme nechce nútiť svojich hráčov na konzolách hrať proti tým za počítačom. Pokiaľ si to teda neželajú. Preto teda vyzýva vývojárov Gears of War 4, aby implementovali systém Ranked Crossplay. V tom si budú môcť používatelia vybrať, či chcú alebo nechcú hrať proti tým na Windows 10.

Microsoft sa v blízkej budúcnosti posnaží presvedčiť vývojárov, aby pridali podporu periférií. Avšak, konečne slovo majú stále tí, ktorí tu hru robia a nie samotní vydavatelia.

Mike Ybarra, riaditeľ spoločnosti Xbox, sa vyjadril: ,,Necháme to na samotných vývojároch.. Mnohí ľudia mi píšu, že to nemôžeme spraviť kvôli férovosti. A my tomu rozumieme. Spúšťame tak dve platformy: Xbox platformu a Windows platformu“

„Keď prinesieme podporu pre klávesnicu a myš, budeme viesť vývojárov k tomu, aby sa zamysleli nad svojou cieľovou skupinou. Pokiaľ máte hru, ktorá sa hrá súťažne, ľudia budú pravdepodobne chcieť právo výberu. Výberu, či si vybrať klávesnicu a myš, alebo chce iba ovládač, alebo obe..“

Ybarra na záver dodal: „Už o chvíľu uvidíte naše prvé hry, ktoré budú podporovať myš aj klávesnicu. Nemôžem vám povedať kedy, ale čoskoro.“

zdroj: kitguru.net
úvodný obrázok: youtube.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close