Sponzorovaný obsahSpravodajstvoTechnológieWindows

Ak chcete ušetriť, tak si kúpte Windows z druhej ruky

Chceli by ste využívať originálny softvér, ale nemôžete si ho dovoliť, keďže sa občas ceny šplhajú až na stovky eur? Máme pre vás riešenie! Teraz už môžete nakupovať licencie z druhej ruky absolútne legálne a za drasticky znížene ceny. Takto môžete kúpiť napríklad aj originálnu licenciu pre Windows 7, ktorý si môžete zadarmo aktualizovať na plnohodnotnú verziu Windowsu 10.

Ďalšou výhodou je, že ak už softvér nebudete potrebovať a prestanete ho používať, tak ho môžete predať ďalej, samozrejme, s podmienkou, že ho kompletne odinštalujete zo svojho zariadenia. Doteraz odporcovia väčšej konkurencie argumentovali tým, že ide o nelegálnu praktiku, ale tieto argumenty zmietol Európsky súd zo stola, keď konštatoval, že ide o absolútne legitímnu a legálnu praktiku v rámci voľného narábania so svojim majetkom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Predstavte si, že si kúpite nový počítač, ale nie ste spokojný s operačným systémom, alebo už máte jeden takýto operačný systém kúpený. V takom prípade môžete jednoducho nevhodnú verziu Windowsu odinštalovať, predať ju niekomu inému a kúpiť si takú, ktorá vám vyhovuje.

Pochopiteľne, originálni výrobcovia sa tomuto bránia, keďže väčšia konkurencia za totožný produkt znižuje pre konečného spotrebiteľa cenu. V konečnom dôsledku takto ušetríte naozaj aj stovku eur. Ak aj Microsoft bude tvrdiť, že takýto postup je nelegálny, tak sa nemusíte báť, keďže rozhodnutie Európskeho súdu je nadradené uživateľským podmienkam Microsoftu a práveže naopak – postup Microsoftu by bol v takom prípade nelegálny.

Ak si chcete napríklad kúpiť Windows 7 za veľmi výhodnú cenu, tak Růžovka.cz v súčasnosti ponúka originálnu licenciu na Windows 7 Professional verziu iba za 23,64 eur a na Home verziu iba za 22,16 eur. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close