Spravodajstvo

Vývojári hlásia problémy s Windows obchodom

Windows obchod je jednoznačne uprostred diania všetkého, čo sa deje s Windowsom. Trhovisko, kde sa stretnú všetci a všetko. Problémom je, ale keď sa objavia komplikácie, ktoré znemožňujú základné funkcie. A tentokrát sťažnosti neprichádzajú od bežných uživateľov, ktorí sú na spodu potravinového retazca, ale od samotných vývojárov aplikácií, ktorým ide o živobitie a zároveň prinášajú samotnému Microsoftu veľké zisky.

Problémy s Windos obchodom sa najviac dotýkajú vývojárov

Problémom je to, ako sú aplikácie v obchode vyhľadávané. Ak hladáte aplikáciu, ktorej meno dobre poznáte, tak problém nemáte. Ale čo s aplikáciami, ktoré sú nové a ktoré nikto nepozná? Predstavte si, že hľadáte aplikáciu budík, ale neviete jej presný názov. A tu spočíva hlavný problém. Obchod vynecháva výsledky a neumožňuje vám riadne vyhľadávať podľa kľúčových slóv alebo funkcionalít. No a doplatia na to aj vývojári v podobe ušlého zisku, ale aj uživatelia, keďže sa nedostanú k tisíckam potenciálne užitočných aplikácií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Microsoft problémy s obchodom veľmi netrápia

Samotný Microsoft sa postavil k problému veľmi vyhýbavo a uviedol, že „negarantuje, že konkrétne aplikácie budú uživateľmi vyhladané, aj keď sme urobili zmeny vo vyhľadávacích algoritmoch, tak nemáme žiadny dosah na to, či bude aplikácia nájdená“

Riešenie je na dosah

Ako sme už uviedli, stačilo by aby sa Microsoft sústredil na kvalitnú implementáciu vyhľadávania podľa funkcionalít, kategórií alebo kľúčových slóv so zameraním na menších developerov. Tí predsa prinášajú najviac nového obsahu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close