SpravodajstvoWindowsZariadenia

Windows Mixed Reality – Ďalší krok vedľa od spoločnosti Microsoft?

Platforma Windows Mixed Reality mala otvoriť úplne nové brány vo svete virtuálnej reality, no žiaľ, nestalo sa tak. Microsoft predstavil Windows Mixed Reality pred viac ako rokom, no do predaja sa headsety pre virtuálnu realitu dostali pred necelým pol rokom. Microsoft sa spojil s hneď niekoľkými OEM partnermi, ktorí sa bezhlavo pustili do vývoja nových headsetov pre virtuálnu realitu. Headsety od OEM partnerov Microsoftu prišli s celkom zaujímavými cenovkami, širokou škálou doplnkov a mali dopriať ten najlepší zážitok vo virtuálnej realite aj používateľom, ktorí nedisponujú výkonnými počítačmi. Fanúšikov potešila aj informácia, že headsety budú kompatibilné aj s knižnicou hier v SteamVR, no nakoniec aj tak nezožali obrovský úspech.

Pomalý štart, ktorý sa zrejme nikdy nezrýchli…

Headsety Windows Mixed Reality spoločne s celým projektom, nezažili vôbec dobrý štart. Po pár mesiacoch môžeme s určitosťou povedať, že takýto neúspech Microsoft určite nepredpokladal a nové headsety vôbec zákazníkov nezaujali. Podobný problém sa vyskytol aj v spolupráci s developermi aplikácií a hier. Mnoho developerov to zabalilo hneď na začiatku, pretože vývojárske štúdiá vynaložili veľa sily a financií na portovanie aplikácií na platformy pre Oculus, Vive a taktiež nový svet VR aplikácií pre smartfóny. Podľa nich je rozumnejšie portovať aplikácie na oveľa menej finančne náročné platformy ako Oculus Go, ktorámá v budúcnosti zrejme väčší potenciál a je niekoľkonásobne nenáročnejšia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prepadák aj čo sa čísiel týka

„Raketový“ štart sa samozrejme odzrkadlil aj na samotných číslach. Najväčším problémom je zrejme nízky podiel na platforme Steam VR, kde si Windows Mixed Reality headsety „získali“ iba 5% podiel, čo je naozaj až kriticky nízke číslo. Zlý štart sa taktiež výrazne odzrkadlil aj na cenách samotných headsetov. Na populárnych e-shopoch, napríklad Amazon, sa Windows Mixed Reality headset od HP predáva za 222 dolárov, pričom bola jeho pôvodná cena pri predstavení stanovená na 449 dolárov. Podobne je na tom aj headset Dell Visor, ktorého cena klesla na 253 dolárov. Ešte horšou správou je, že najväčší predajca elektroniky vo Veľkej Británií, Currys, odstránil všetky Windows Mixed Reality headsety zo svojej ponuky.

Zrejme každý vie podľa vyššie uvedených informácií zhodnotiť, že táto situácia sa v budúcnosti zrejme nijako výrazne nevylepší a podľa nás je len otázkou času, kedy si Microsoft povie dosť a prestane túto platformu vyvíjať. Samozrejme, môže sa stať hocičo a Microsoft nás v tomto prípade možno prekvapí a s novou platformou nespraví to, čo urobil s obľúbenou mobilnou Windows platformou. Čo si myslíte Vy? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Kitguru.net)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close