APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

WhatsApp už pre Slovákov sprístupnil videosprávy: Pozrite sa, ako ich môžete posielať!

Videosprávy ponúkajú nový a zábavný spôsob komunikácie.

Aplikácia WhatsApp sa stále drží ako jedna z najpopulárnejších četovacích aplikácií. Nie je to tak dávno čo sme informovali o novej funkcii videochatu, spôsobu ako odpovedať na hlasovky, alebo normálne správy prostredníctvom videa.

Videosprávy sú funkcia, ktorá sa dostáva na platformu WhatsApp. Funkčná by mala byť už na väčšine zariadení s aktuálnou verziou aplikácie. Videosprávy vám umožnia nahrávať krátke osobné videá. Pri vytváraní videosprávy máte 60 sekúnd na to, aby ste zachytili, čo sa vám práve stalo, alebo novým a zaujímavým spôsobom reagovali na konverzáciu.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Videosprávy sú podľa nás zábavným spôsobom, ako prežívať spoločné chvíle so všetkými emóciami, ktoré dokáže zachytiť len video, či už niekomu blahoželáte k narodeninám, smejete sa na jeho vtipe, alebo mu chcete oznámiť dobré správy,“ píše sa v tlačovej správe WhatsAppu.

Nová funkcia funguje jednoducho a intuitívne, rovnako ako nahrávanie audiospráv. Stačí klepnutím prepnúť na režim videa a následným podržaním tlačidla nahrať video. Ak potiahnete prstom hore, nahrávanie videa uzamknete a budete ho môcť zaznamenať aj bez rúk. Videá sa pri otvorení v chate automaticky prehrávajú stíšené, zvuk si môžete pustiť tak, že na video klepnete prstom. Nižšie si ukážeme, ako môžete túto funkciu vyskúšať aj vy

Ako fungujú videosprávy vo WhatsAppe?

Postup je mimoriadne jednoduchý. Najprv si otvorte WhatsApp a následne si vyberte kontakt, ktorému chcete audio správu poslať. Po výbere kontaktu ťuknite na ikonu mikrofónu, cez ktorý ste predtým posielali hlasovky. Dôležité je v tomto bode len ťuknúť, inak začnete nahrávať hlasovku. Ak sa vám to podarilo, mali by ste vidieť namiesto mikrofónu ikonu kamery, ako môžete vidieť na snímke nižšie.

Videosprávy prichádzajú do whatsappu
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom len stačí podržať prst na kamere a spustí sa vám funkcia videosprávy. WhatsApp nezačne video nahrávať hneď, dostanete pár sekúnd na to, aby ste sa mohli pripraviť. Po uplynutí časomiery sa spustí nahrávanie, ktoré bude trvať tak dlho, kým máte prst položený na nahrávaní. Posunutím prsta smerom nahor môžete nahrávanie zamknúť, teda nahrávať aj bez držania prstu na tlačidle. Na záver stačí správu len poslať.

Ďalšie novinky v aplikácii

Ako každý chat, aj videosprávy chráni end-to-end šifrovanie počas celého spojenia. Funkcia už je dostupná na škále rôznych zariadení. Ak by ste ju nenašli, skontrolujte či máte aplikáciu aktualizovanú. Ak áno, počkajte pár dní a mala by sa objaviť.

Videosprávy ponúknu jedinečný a zábavný spôsob komunikácie, no za poslednú dobu sa do platformy WhatsApp dostáva viacero noviniek. Najvýznamnejšou bude s najväčšou pravdepodobnosťou možnosť preniesť si konverzácie medzi smartfónmi. Po novom už nebudeme musieť konverzácie zálohovať na cloud. Ako demonštroval sám Zuckerberg, pomocou QR kódu si všetky konverzácie jednoducho prenesieme zo starého zariadenia do nového smartfónu.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close