APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Waze dostane funkciu, ktorá vám dá dôvod, prečo by ste mali zabudnúť na Google Mapy!

Vývojári aplikácie Waze pracujú na funkcii, ktorá má potenciál zvýšiť bezpečnosť na cestách.

Trhu s mobilnými navigáciami dominujú hlavne aplikácie Google Mapy a Waze. A hoci obe aplikácie patria spoločnosti Google, tak aj napriek tomu ponúkajú rôzne funkcie. No jedna z nových funkcií, na ktorej pracujú vývojári Waze, nám dáva dôvod, aby sme Google Mapy nechali ležať bokom a presedlali na Waze.

Mnohí používatelia už dnes preferujú Waze. Dôvodom je, že ide o „živé“ mapy, ktoré svojím fungovaním pripomínajú skôr sociálnu sieť pre vodičov, než bežnú navigáciu. Vďaka tomu sme neustále informovaní o tom, čo sa práve deje na vozovke. Či už ide o nehody, policajné kontroly alebo hocičo ďalšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál theverge.com upozorňuje na to, že do navigácie by mohla v dohľadnej dobe zavítať ďalšia funkcia, ktorú testujú vývojári aplikácie. A nejde o hocijakú funkciu, má potenciál zvýšiť bezpečnosť na cestách.

Waze vás upozorní na nehodové úseky ciest

Waze by mohol byť do budúcnosti schopný vyhodnotiť nehodové úseky ciest vo vašom okolí, ktoré sú vysoko rizikové. Táto funkcia by ale nemala vyhodnotiť len potenciálne nebezpečné cesty, po ktorých práce idete, ale aj cesty v širšom okolí.

„Waze môže používateľov upozorniť na cesty, na ktorých je štatisticky vysoký počet nehôd.“, píše portál.

Ako už asi tušíte, tak tieto údaje nebude aplikácia zobrazovať len tak. Za účelom vyhodnotenia potenciálne nebezpečných ciest bude analyzovať históriu nehôd v danej oblasti na základe údajov komunity používateľov. Ako takéto upozornenie bude vyzerať, sa môžete pozrieť nižšie na snímke obrazovky.

Waze upozornenie na nehodovy usek
Zdroj: theverge.com

Podľa aktuálne dostupných informácií, funkciu bude možné vypnúť, ak by sa vám z nejakého dôvodu nepáčila. No záverom treba prízvukovať, že táto funkcia je zatiaľ vo fáze beta testovania a nateraz je dostupná len v niektorých krajinách. Postupne by sa mala ale rozširovať do ďalších oblastí sveta a pre všetkých.

V každom prípade ide o pomerne inovatívnu funkciu, ktorá by mohla prispieť k vyššej bezpečnosti na cestách a to najmä v oblastiach, ktoré sú pre nás nové.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close