SpravodajstvoTechnológieXiaomi

Využívate vo svojom smartfóne dve karty SIM? Ich kooperácia bude v modeloch od Xiaomi jednoduchšia!

Využívanie dvoch kariet SIM v jednom telefóne má byť jednoduchšie. Nový spôsob ich spolupráce má priniesť aj čínske Xiaomi.

Väčšina smartfónov na trhu dnes disponuje možnosťou využívať dve karty SIM súčasne. Vďaka tomu môžete v jednom zariadení evidovať telefonáty z vášho osobného, no aj pracovného čísla, prípadne si vyhradiť jednu kartu SIM pre mobilné dáta a druhú pre volanie. Dôvodov, prečo by ste mali využívať dve karty SIM je mnoho, no len málokto vie, že väčšina zariadení využíva technológiu Dual SIM Standby. Pri využívaní tejto technológie tak vaše zariadenia môžu využívať dve karty SIM súčasne, no má to aj svoje nevýhody. Komunita Xiaomiui nás však teraz informuje o tom, že Xiaomi v rámci konferencie MWC 2023 predstavilo aj možnosť využívania tzv. DSDA, teda Dual SIM Dual Active. O čo v tomto prípade ide a prečo by sme si to mali všímať? Pozrite sa na to spolu s nami!

Dual SIM Standby vs. Dual SIM Dual Active

Predstavte si situáciu, kedy vykonávate hovor na jednej karte SIM, počas čoho vám niekto zavolá na druhú kartu SIM. V takejto chvíli by ste pravdepodobne očakávali upozornenie, keďže môže ísť o dôležitejší hovor ako ten, ktorý práve vykonávate. Problémom však je, že väčšina telefónov vsádza na Dual SIM Standby, teda režim, pri ktorom notifikácie nezískavate. Vo chvíli, kedy teda telefonujete na jednej karte, druhá karta je v režime standby. Výhodnejším riešením je tak Dual SIM Dual Active alebo aj DSDA. A práve Xiaomi počas konferencie Mobile World Congress v Barcelone oznámilo, že ich telefóny sa budú orientovať práve na túto technológiu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

A o čo v prípade DSDA ide? Vo chvíli, kedy by ste telefonovali na karte SIM, ktorá by sa nachádzala v jednom slote a niekto by vám zavolal na druhú kartu, prípadne poslal SMS správu, prišla by vám notifikácia. Obe karty SIM by teda pracovali súčasne a informovali by vás, že vám niekto volá či píše. V súčasnosti by sme však DSDA na trhu hľadali len ťažko. Smartfónov s touto možnosťou je málo, no ako sme už uviedli vyššie, čínske Xiaomi sa ju pokúsi spopularizovať.

DSDA pri Xiaomi smartfónoch

Čínska spoločnosť Xiaomi patrí medzi priekopníkov nových technológií a častokrát ich prináša aj do nižšej cenovej kategórie. Aj lacnejšie telefóny si tak môžu vyslúžiť prémiové súčasti, čím si spoločnosť určite získala sympatie. Vôbec nás teda neprekvapuje, že možnosti využívania DSDA sa chytil aj čínsky gigant, ktorý ju má priniesť do svojich telefónov už v blízkej dobe. Treba ale spomenúť, že v súčasnosti žiadny telefón z dielne Xiaomi ani ich dcérskych značiek nepodporuje možnosť DSDA.

Rovnocenné využívanie oboch kariet SIM tak pravdepodobne uvidíme v niektorom z pripravovaných telefónov, ktoré sa objavia na trhu neskôr. Zatiaľ nevieme, ktoré smartfóny si pre nasadenie DSDA Xiaomi zvolí, no už teraz sme si istí, že táto možnosť používateľom určite uľahčí komunikáciu.

Využívate vo svojom zariadenú dve karty SIM? A privítali by ste možnosť DSDA alebo vám aktuálne Dual SIM Standby neprekáža? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close