SpravodajstvoWindows

Vo Windows 11 pribudlo tlačidlo, prostredníctvom ktorého môžete stlmiť mikrofón

Microsoft do Windows 11 prináša tlačidlo, prostredníctvom ktorého môžeme stlmiť mikrofón. Funkcia je zatiaľ limitovanou pre testerov Windowsu.

Spoločnosť Microsoft len niekoľko dní dozadu začala distribuovať ďalšiu aktualizáciu systému Windows 11 (22494), ktorá je aktuálne dostupnou prostredníctvom kanálu Dev Channel. Na tému upozorňuje portál windowslatest.com.

Aktualizácia prináša viacero noviniek a vylepšení. Jednou z nich je nová funkciu umožňujúca zdieľanie obsahu z iných aplikácií s Microsoft Teams. Rovnako, jednou z funkcií, ktorá pribudla naprieč rozhraním Windows 11, je funkcia stlmenia mikrofónu. Používatelia môžu stlmiť mikrofón dvoma spôsobmi. Prvým je prostredníctvom ikony v systémovej lište, alebo prostredníctvom klávesovej skratky Win + Alt + K.

Musíme však dodať, že klávesová skratka je zatiaľ kompatibilnou len prostredníctvom služby Microsoft Teams. Funkcia ako taká funguje na princípe, že potom, ako si zapnete napríklad aplikáciu Microsoft Teams a pripojíte sa k hovoru, tak sa vám v spodnej lište zobrazí ikona mikrofónu, ktorá indikuje, či máte mikrofón zapnutý, alebo nie.  Následne môžete prostredníctvom jednoduchého kliknutia na ikonu zapnúť alebo vypnúť mikrofón.

„Od dnešného dňa Microsoft Teams nájdete ikonu mikrofónu, ktorá sa automaticky pridáva na váš panel úloh, keď sa aktívne zúčastňujete hovoru.“ píše spoločnosť v publikovanom blogu. Microsoft ďalej dodáva: „Keď sa pripojíte k schôdzi, na paneli úloh sa okamžite zobrazí nasledujúca ikona. Ikona bude prítomná počas celého hovoru, takže je vždy dostupná bez ohľadu na to, koľko okien máte na obrazovke otvorených.“

Funkcia stlmenia zvuku_Windows 11
Zdroj: Microsoft

Microsoft v rámci publikovaného blogu ďalej prezrádza, že funkciu je momentálne distribuovanou len pre časť používateľov programu Windows Insider. Neskôr ju však plánuje distribuovať pre všetkých. Spoločnosť ďalej hovorí, že funkcia je aktuálne dostupnou len pre službu Microsoft Teams. Druhým dychom však dodáva, že je na vývojároch aplikácií tretích strán, aby túto funkciu implementovali i do svojich aplikácií. Inými slovami, v súčasnosti funkciu stlmenia mikrofónu v iných aplikáciách ako je Microsoft Teams, nehľadajte.

„Iné komunikačné aplikácie môžu tiež pridať túto schopnosť do svojich aplikácií.“ píše Microsoft.

Aktualizácia okrem iného prináša i niekoľko opráv chýb, vylepšenia stability a výkonu zariadenia.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close