APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Toto sú najlepšie aplikácie, prostredníctvom ktorých môžete analyzovať kvalitu vášho Wi-Fi

Pozrite si aplikácie, ktoré slúžia na analýzu Wi-Fi sietí, prostredníctvom ktorých viete identifikovať väčšinu problémov s pripojením k internetu.

Internetové pripojenie sa stalo pre mnohých z nás nevyhnutnou súčasťou našich životov. Pripájame sa k internetu za účelom práce, ale i zábavy. Väčšinou na to využívame Wi-Fi pripojenie a to najmä z dôvodu, že je to komfortnejšie, ako sa pripájať prostredníctvom káblu. Samotné pripojenie k internetu cez Wi-Fi nie však vždy funguje, ako má. Dovoľte nám dať vám preto do pozornosti niekoľko aplikácií, ktoré slúžia na analýzu vášho Wi-Fi pripojenia a zároveň, v porovnaní s inými aplikáciami vyčnievajú svojim spracovaním, ale i funkciami. Na aplikácie nižšie upozornil portál makeuseof.com.

Speed Test WiFi Analyzer

Prvou aplikáciou, na ktorú by sme radi upozornili, je Speed Test WiFi Analyzer. Ide o aplikáciu, ktorá vám vie poskytnúť podrobné informácie o kvalite Wi-Fi sietí navôkol. Je schopnou vám sprostredkovať informácie, ako o kvalite signálu, tak i o pripojených zariadeniach k sieti vrátane podrobných informácií o nich, mapu kanálov, informácie o pingu, DNS, konfigurácii sietí, vyťažení vysielača a podobne. Samozrejme, nechýba i možnosť otestovania rýchlosti internetu.

Speed Test WiFi-Analyzer
Speed Test WiFi-Analyzer

WiFi Analyzer

WiFi Analyzer je ďalšou užitočnou aplikáciou, ktorá však na prvý pohľad môže pre bežného používateľa pôsobiť mätúco. Ide však o užitočný nástroj, ktorý vám vie odporučiť ten najvhodnejší kanál a umiestnenie pre váš router. Poskytuje užitočné informácie o optimalizácii siete a pomáha znižovať akékoľvek rušenie a zvyšovať rýchlosť a stabilitu pripojenia. Okrem iného aplikácia dokáže zobraziť i skryté siete Wi-Fi. Rovnako treba dodať, že dáta a informácie o Wi-Fi sieťach zobrazuje v reálnom čase.

WiFi Analyzer
WiFi Analyzer
Developer: olgor.com
Price: Free

PingTools Network Utilities

PingTools Network Utilities je ďalšou zaujímavou aplikáciou, ktorá vyčnieva spomedzi aplikácií tohto druhu. Okrem základných funkcií, ako je napríklad analýza Wi-Fi sietí navôkol, ponúka i ďalšie zaujímavé nástroje. Ide napríklad o funkcie a nástroje, pomocou ktorých môžete pingovať stránky, získať informácie o internetových stránkach, testovať rýchlosť vášho internetu a podobne. Samozrejme, nechýbajú i funkcie, ako môžete monitorovať pripojené zariadenia k vašej sieti. Jednou z ďalších funkcií, ktorú v mnohých aplikáciách nenájdete, je prítomnosť nástroju iPerf, prostredníctvom ktorého môžete ladiť výkon vašej siete.

PingTools Network Utilities
PingTools Network Utilities
Developer: StreamSoft
Price: Free

Network Analyzer

Network Analyzer je ďalšou aplikáciou, ktorá si zaslúži pozornosť. Dôvodom je, že ide o skvelý nástroj, prostredníctvom ktorého môžete identifikovať rôzne problémy s Wi-Fi a nastaveniami vášho internetu. Tento nástroj obsahuje všetky adresy, názvy a výrobcov zariadení v sieti, ku ktorej ste pripojený. Zahŕňa diagnostické nástroje ako ping, traceroute, skener portov, vyhľadávanie DNS a whois a poskytuje aj podrobnosti o susedných sieťach Wi-Fi. Merač signálu Wi-Fi ponúka farebne kódované, grafické a textové znázornenie sieťových kanálov a sily signálu.

Network Analyzer
Network Analyzer
Developer: Jiri Techet
Price: Free

Dovoľte nám dať v súvislosti s touto témou do pozornosti i článok, v ktorom sme sa venovali Wi-Fi kanálom, čo to vlastne je, a ako si môžete vybrať ten najvhodnejší kanál.

Našli ste medzi aplikáciami vyššie nejakú, ktorá vás zaujala? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close