Promobot hľadá osobu, ktorá poskytne svoju tvár pripravovanému robotovi. Odvážlivcovi ponúka honorár 200-tisíc $

Prepožičali by ste svoju tvár stovkám robotov pracujúcich na letiskách, v hoteloch, nákupných centrách a podobne?

Promobot_robot
Zdroj: Promobot

Promobot je výrobca robotov, ktorý je známy svojimi strašidelne realistickými humanoidnými robotmi. Spoločnosť svoj prvý výtvor ukázala svetu ešte koncom roka 2019, kedy predstavila robota s názvom Android Robo-Co. Účelom tohto robota je nahradenie ľudskej pracovanej sily v niektorých oblastiach pracovného života.

Najnovšie spoločnosť prostredníctvom tlačovej správy informuje, že hľadá „milú a priateľskú“ tvár, ktorá bude lemovať ich robotov pracujúcich v hoteloch, nákupných centrách a podobne. Na tému upozornil portál Gizmodo.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Naša spoločnosť vyvíja technológie v oblasti rozpoznávania tváre, ale aj reči, autonómnej navigácie, umelej inteligencie a ďalších oblastí robotiky. Od roku 2019 aktívne vyrábame a dodávame na trh humanoidné roboty. Naši noví klienti chcú spustiť rozsiahly projekt, a preto potrebujú licenciu na nový vzhľad robota, aby sa vyhli právnym prieťahom.“ píše spoločnosť v publikovanej tlačovej správe.

Spoločnosť v rámci publikovanej správy ďalej dodáva, že projekt pripravuje pre amerického klienta, ktorý podniká naprieč viacerými odvetviami v Severnej Amerike a na Strednom výhode. Promobot predpokladá, že pripravovaný robot bude vykonávať svoju pracovnú činnosť už v roku 2023.

„Robot s novým vzhľadom začne svoju činnosť v roku 2023 a tvárou tohto robota sa stane tvár vybranej osoby.“ píše Promobot.

Spoločnosť v závere publikovanej správy hovorí, že na pohlaví a ani veku nezáleží. Firma okrem iného ponúka ohromných 200 000 dolárov odvážnemu dobrovoľníkovi, ktorý musí byť ochotný navždy previesť práva na používanie svojej tváre. Mimochodom, spoločnosť dodáva roboty do 43 krajín sveta pričom pracujú na rôznych pozíciách. Od promotérov, cez sprievodcov, až po vrátnikov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre