ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Vieme, ktoré Xiaomi smartfóny dostanú Android 11 (Beta) ako prvé!

Xiaomi už čoskoro začína testovať Android 11 na vlajkových lodiach

Spoločnosť Google začiatkom mesiaca omylom uvoľnila Android 11 v beta zostavení pre vybrané modely smartfónov Pixel, a to aj napriek tomu, že oficiálne predstavenie nového Androidu spoločnosť  odsunula na neskôr (pôvodne nový Android mal byť predstavený 3. júna). Samotné predstavenie Androidu 11 pritom prebehlo v priebehu uplynulej stredy v neskorých večerných hodinách nášho času. Namiesto „veľkých fanfár“, ktoré predstavenie nového Androidu zvyčajne sprevádzajú, spoločnosť zdieľala len niekoľko náhľadov vrátane popisu vybranych funkcií. Ich kompletný prehľad sme Vám priniesli v rámci tohto článku.

Prvé smartfóny, ktoré dostanú Android 11 Beta

Uvoľnenie Androidu 11 Beta v praxi znamená, že výrobcovia smartfónov môžu začať s aktívnym testovaním operačného systému na svojich zariadeniach. Portál gizchina.com poukazuje na prvé oficiálne vyjadrenia výrobcov smartfónov, ktorí prisľúbili skoré testovanie najnovšej verzie operačného systému na prvých zariadeniach.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť Xiaomi informovala, že s testovaním beta verzie Androidu 11 začne už čoskoro na zariadeniach Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro.

Okrem iného s obdobným statusom prišla aj dcérska spoločnosť Poco, ktorá rovnako informovala, že už čoskoro začína s testovaním nového Androidu 11. Prvým smartfónom, na ktorom ho značne testovať nový Android je Poco F2 Pro.

V prípade ostatných výrobcov smartfónov, testovanie potvrdili spoločnosti Realme (Realxe X50 a X50 Pro), Oppo (Find X2 a Find X2 Pro) a Oneplus (8 / 8 Pro).

Samozrejme, tento zoznam výrobcov sa bude plynúcim časom rozširovať o viacero modelov smartfónov, medzi ktorými bezpochyby nebudú chýbať výrobcovia ako Samsung, Huawei, Nokia a ďalší.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close