RecenzieVernee Mobile

Testovali sme smatfón MARS PRO, minuloročnú vlajkovú loď spoločnosti Vernee Mobile. Pozrite sa ako toto zariadenia obstálo v teste! | RECENZIA

Pred necelými dvomi týždňami nám do redakcie zavítal ďalší adept na testovanie od internetového obchodu VerneeMobile.sk. Tentokrát sa nám do rúk dostal smartfón Vernee Mars Pro, ktorý sa pýši naozaj dobrým moderným hardvérom. Dokáže ale bežný používateľ so smartfónu vyťažiť maximum a čo naň hovoríme po niekoľkých týždňoch aktívneho používania? To všetko sa dozviete v tejto recenzii. PS: vďaka exkluzívnej spolupráci s VerneeMobile.sk sme si pre vás pripravili akciu v podobe zľavového kupónu „MARSPRO“, s ktorým stlačíte cenu na 185€ spolu aj s poštovným. Poďme však teraz k samotnej recenzii.

Vernee Mars PRO nájdeš na tomto odkaze

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Balenie

Balenie smartfónu môžem jednoznačne zaradiť medzi „štandardné“. Balenie s vkusným strieborným nápisom v sebe ukrývalo klasickú sadu príslušenstva – nabíjací kábel USB-C, adaptér do zástrčky a malý „otvárač“ slotu na SIM kartu.

Dizajn poteší, no zadná strana je „príliš prázdna“

Čo sa dizajnu týka, smartfón Vernee Mars Pro určite nepatrí medzi svetovú elitu, no klasického používateľa určite nesklame. Osobne používam smartfón vždy v obale a tak mi je dizajn smartfónu, teda hlavne jeho zadnej strany, ukradnutý. Vernee Mars Pro je vyrobený z matného kovu a oceňujem, že nie je vyrobený z nevkusného plastu. Smartfón sa vďaka tomu drží pohodlne v ruke a absolútne sa nešmýka. Ako daň si za to vyberá ale množstvo čmúh na zadnej strane. Ďalším mínusom dizajnu je zrejme naozaj prázdna zadná strana smartfónu, na ktorej sa nachádza 13Mpx fotoaparát spoločne s bleskom, ktoré sú umiestnené v úplnom rohu smartfónu. Predný panel spoločne s bočnicami je na tom úplne niekde inde. Uhladené tvary a plynulé prechody medzi displejom a telom smartfónu sú určite atribúty, ktoré potešia každého zákazníka.

Najväčšou pýchou smartfónu je 5,5-palcový FullHD IPS displej s ochranným sklom Corning Gorilla Glass 3.0. Displej si bezproblémovo poradil aj s náhlymi zmenami jasu či zlými svetelnými podmienkami. Jeho čitateľnosť bola aj pri najhorších podmienkach vynikajúca a pri testovaní som s ním nemal absolútne žiadny problém. Práve naopak, farby displeja a vynikajúca čitateľnosť ma príjemne prekvapili. Nad displejom sa nachádza predný 5Mpx fotoaparát spoločne s reproduktorom a LED diódou, ktorá upozorňuje na stav batérie alebo na prichádzajúce hovory a správy.

Poteší vysokým výkonom

Srdcom smartfónu Vernee Mars Pro je osemjadrový procesor MediaTek Helio P25, ktorý toho v spolupráci s 6GB RAM zvládne naozaj veľa. Najviac nás ale potešil grafický čip ARM Mali – T880 MP2, ktorý si hravo poradil s benchmarkovými testami aj najnovšími hrami dostupnými pre Android. Celkové výsledky benchmarkov číselne neohúrili, no nebojím sa povedať, že v reálnych podmienkach je výrazne popredu oproti tabuľkovým konkurentom. Vynikajúce výsledky dosiahla aj operačná pamäť, či už v benchmarkoch alebo v reálnom použití. Smartfón nemal absolútne žiadny problém v situáciách, kedy mu bežalo na pozadí niekoľko desiatok aplikácií.

Fotoaparát má obrovský potenciál

Akonáhle sa mi smartfón dostal do rúk otvoril som fotoaparát a začal som s jeho menším skúmaním. Hľadal som rôzne funkcie, nastavenia, poprípade iné špeciálne vecičky, ktoré by ma mohli prekvapiť. Počas testovania som sa s fotoaparátom doslova vyhral a testoval som rôzne nastavenia, či už fotografií alebo videa. 13Mpx fotoaparát si ale poradil aj s horšími svetelnými podmienkami a 4K videom, ktorého kvalita ma príjemne prekvapila. Otestoval som aj funkciu panorámy, ktorej vytvorenie bolo naozaj jednoduché a finálny výsledok bol na túto cenovú kategóriu normálny. Všetky fotografie nájdete v plnej kvalite v albume na Google Drive. Testovacie 4K video nájdete nižšie.

Ovládanie samotného fotoaparátu je naozaj jednoduché, ba až primitívne. Rozhranie ponúka viacero funkcií ako HDR alebo zmenu rozlíšenia, či už fotografie, panorámy alebo videa. V aplikácií taktiež nájdeme aj širokú ponuku filtrov so živým náhľadom.

Softvér a nadstavba VOS

Keďže som každodenným používateľom čistého Androidu na Pixeli 2, softvéru a rozhrania na smartfóne Vernee Mars Pro som sa čiastočne obával. Našťastie, moje obavy sa nepotvrdili a zo samotného rozhrania som bol milo prekvapený. Nadstavba VOS má síce svoje muchy, no v spolupráci s Androidom 7.0 sa jedná o prehľadné používateľské rozhranie, ktoré sa blíži ku čistému Androidu. Jediným systémovým prvkom, s ktorým som si nie úplne sadol, boli nastavenia. Ich rozdelenie mi prišlo čiastočne chaotické a chvíľu mi trvalo, kým som sa v nich zorientoval. So všetkým ostatným som v systéme nemal žiadne problémy a celkový dojem systému aj s jeho nadstavbou hodnotím určite kladne.

Konektivita a ďalšie funkcie

Jedným z nespomenutých parametrov zostala určite kapacita batérie. Tá je na úrovni 3500mAh, vďaka čomu nám smartfón vydržal aj viac ako 24 hodín na jedno nabitie pri aktívnom používaní. Ďalej sme nespomínali ani skener odtlačkov prstov, ktorý sa nachádza na pravej strane zariadenia. Odtlačok prsta používam na Pixeli neustále a bohužiaľ, to isté nemôžem povedať aj o Vernee Mars Pro. Skener odtlačku prsta nefungoval ideálne, teda pokiaľ do smartfónu som nenahral viacero skenov odtlačku. Následne skener dokázal rozpoznať odtlačok prstu s vysokou úspešnosťou. Inými slovami pri využívaní skeneru budete musieť do zariadenia nahrať viac ako 1 či 2 skeny toho istého prstu, aby skener fungoval ako má.

Zdroj: vlastný

Z hľadiska konektivity je na tom smartfón výborne. Podporuje všetky LTE pásma, dual SIM, disponuje GPS, GLONASS a všetkými možnými senzormi (gyroskop, akcelerometer, kompas, atď.). Ako sme spomínali na začiatku, smartfón sa nabíja prostredníctvom USB-C konektoru, no zároveň disponuje aj klasickým AUX vstupom, čo ma naozaj potešilo.

Záverečné zhrnutie

Smartfón jednoznačne predčil moje očakávania a odporúčam ho hlavne ľuďom, ktorí nechcú vyhadzovať niekoľko stoviek eur za „značkovejšie“ smartfóny. Vernee Mars Pro je zlatou strednou cestou v oblasti mid range smartfónov. V danej cenovej kategórii by sme len márne hľadali adepta, ktorý by mu mohol byť konkurentom.

VerneeMars PRo kupon
Zdroj: vlastný

Čerešničkou na torte je, že aktuálne o e-shop VerneeMobile.sk za podmienky využitia kupónu „MARSPRO“ za 185€ pričom k nemu pribaľuje aj WOWFIXIT tekuté sklo.

Vernee Mars PRO nájdeš na tomto odkaze

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close