SpravodajstvoWindows

Veľký prehľad očakávaných noviniek vo Windows 10 Creators Update aktualizácii

Windows 10 Creators Update aktualizácia sa nezastaviteľne už blíži a mnohí sa nás pýtajú čo vlastne prinesie. Preto vám teraz prinášame prehľad vybraných noviniek, ktoré by mali doraziť v rámci aktualizácie, ktorá je plánovaná na 11. apríla, teda o necelý týždeň.

Creators Upate sa ponesie v duchu virtuálne reality

Virtuálna realitu by sme mohli nazvať ako synonymum pre aktualizácie, totiž ona bude nosnou témou týchto dní. Microsoft sa ju totiž  chystá priniesť pre všetkých. Príde v podstate vo viacerých oblastiach práce s PC, napríklad v podobe aplikácie Paint 3D, ktorá bude jedným z kľúčových prvkov aktualizácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

To samozrejme nie je všetko, spoločnosť pôvodne iniciovala aj príchod 3D skenera pre mobilnú platformu, to sa však bohužiaľ nebude momentálne konať.  Microsoft totiž oznámil nejaké problémy, a v spojitosti s nimi táto novinka príde neskôr.

Spoločnosť prinesie radu ďalších nástrojov, ako príklad môžeme uviesť len pred pár dňami uvoľnení nástroj Holograms, ktorý slúži ako už asi tušíte pre potreby rozšírenej reality.

Ako by to vyzeralo, keby Microsoft zabudol na HoloLens? Update by mal priniesť aj možnosť prenášanie 3D objektov do reality. Samozrejme, že asi vás napadlo, že inteligentné okuliare HoloLens nie sú pre každú skupinu používateľov vzhľadom na vysokú cenovku. Preto spoločnosť s viacerými partnermi by mala priniesť aj cenovo dostupné okuliare, ktoré už boli spomínané v rámci viacerých eventov v priebehu tohto roka.

Na svoje si prídu aj hráči hier

Herný mód, alebo nový Game bar – tak to je jedna z noviniek, ktorou si Microsoft určite získa desiatky hráčov počítačových hier. Táto novinka by mala umožniť viacero dodatočných funkcií bez potreby ďalšieho softwaru. Napríklad streamovanie hier, usporiadanie turnajov ako pre PC hráčov tak aj pre konzolových a podobne. Herný mód, resp. režim si mohli vyskúšať hráči už od Insider Buildu 14997.

Vylepšeniami prejde aj viacero aplikácií

Microsoft by mal priniesť ďalej aj vylepšenia viacerých aplikácií. Jednou z nich je napríklad cloud OneDrive, kde spoločnosť prinesie takzvaný „Placeholder“, inými slovami správcu súborov, avšak bez toho aby ste fyzicky museli mať stiahnuté vaše dáta v PC.

Zdroj: vlastný

Groove Music Maker, ďalšia appka, ktorá pribudne

Groove Music Maker, tak to je ďalšia aplikácia, na ktorú sa môžeme tešiť. Už asi ako tušíte bude slúžiť primárne na tvorbu skladania hudby, ktorá príde s pokročilejšími možnosťami pre skúsenejších používateľov.

Zdroj: vlastný

Centrum akcií prejde zmenami

Centurm akcií, jedna z cool funkcií, ktoré prišli spolu s Výročnou aktualizáciou sa dočká niekoľkých zmien. Medzi tie najvýraznejšie bude patriť určite redizajn, prepracovaná ponuka možností a podobne.

Zdroj: vlastný

Tešiť sa môžeme aj na vlastné farebné témy

Microsoftu sa dávajú častokrát prívlastky „najviac personalizovaný systém“, a táto novinka oužívateľov len v tom utvrdí. Spoločnosť totiž prinesie vlastné možnosti nastavenia farebnosti tém.

Zdroj: vlastný

Viacerých zmien sa dočká aj internetový prehliadač Microsoft Edge

Microsoft Edge prejde takisto osviežujúcou dávkou noviniek. Tešiť sa môžeme napríklad na podporu online platieb, náhľadov kariet, pribudnutia nových funkcií v spojitosti s rozšírenou realitou, pribudnú možnosti nastavenia CSS a ďalšie.

Systémové vylepšenia

Update prinesie aj viacero systémových vylepšení. Jednou z nich je aj nový spôsob šírenie aktualizácií, ktorý bude formou „Unified Update Platform technológie“, ktorá predstavuje rozosielanie len rozdielových súborov. Výsledkom bude, že nebude sťahovať celý „balíček“, ale len jeho časť, ktorú v počítači nebudete mať nainštalovanú.

Zdroj: Microsoft
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close