ANDROIDSpravodajstvoWindows

Android tesne predbieha operačný systém Microsoftu. Končí sa jedna veľká éra?

Hoci najrozšírenejším operačným systémom bol dlhé roky Windows od Microsoftu, tak toto prvenstvo teraz preberá operačný systém Android, ktorý kraľuje mobilnému trhu.

S najnovšími dátami totiž prišiel Statcounter portál, ktorý monitoruje online používateľov na internete. Už minulý mesiac sme vám priniesli informácie, že Android je v tesnom závese za Windowsom, no čo čert nechcel tak sa teraz aj stalo, Android opäť rástol a tak sa prehupol cez trhový podiel Microsoftu, ktorý aktuálne činí 37,91%. Ako môžete vidieť nižšie na grafe tak Android tesne vedie, o necelé dve stotiny pred Windowsom. Graf zároveň znázorňuje vývoj od roku 2012, kedy Microsoft nemal v podstate žiadnu konkurenciu a na druhej strane zaznamenáva nárast popularity Androidu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: gs.statcounter.com

CEO spoločnosti na margo úspechu Androidu povedal: „Toto je míľnik v technologickej histórii a koniec jednej éry.“ Ďalej dodal, že Google sa podarilo poraziť technologického giganta, ktorý dominoval svetu technológií od 80 rokov minulého tisícročia.

Na druhej strane treba dodať, že tieto dáta znázorňujú počet pripojených používateľov k internetu, kde je logické, že lacné zariadenie, ktoré sú v rozvojových krajinách v podstate jedinou možnosťou ako sa spojiť so svetom prispievajú do konečných štatistík výrazným dielcom. Nič to však nemení na dominancii Microsoftu na poli desktop zariadení, kde v princípe dnes nemá relevantnú konkurenciu.

Zdroj: statcounter.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close