SpravodajstvoTechnológie

V telefónoch čoskoro nájdeme 12-jadrové procesory. Koľko ich máte vo vašom smartfóne?

2 či 4 alebo 8 jadier? Na prvý pohľad to môže vyzerať tak, že výrobcovia natlačili do smartfónu takmer všetko čo sa dalo, ale podľa najnovších správ tomu tak z ďaleka ešte nie je.

Zdroj, ktorý sa odvolával na taiwanského výrobcu čipsetov (TSMC) totiž tvrdí, že čoskoro prídu zariadenia s 12-jadrami, áno čítate správne – 12 jadier, ktoré by mali byť vyrobené 7 nm výrobným procesom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tieto procesory by mali niesť logo známej spoločnosti MediaTek, ktorá mimochodom už nejaký piatok ponúka vo vybraných zariadenia 10-jadrové procesory (ktoré nájdeme hlavne v high-end zariadeniach určených pre čínsky trh – Helio X30). 

12-jadrové procesory hoci na prvý pohľad vyzerajú šialenie, ale pri hlbšom bádaní prídete na to, že sú len reakciou na dnešných lídrov na trhu, ako je napr. spoločnosť Qualcomm, ktorej procesory majú väčšinou „len“ 4-jadrá. MediaTek totiž namiesto toho aby tlačil výkon do menšieho počtu jadier, tak ho delí do viacerých a následne výkon je prispôsobený konkrétnym typom úloh.

Údajne aj Samsung pracuje na 7 nm procesoroch

Internetom sa ďalej začali šíriť špekulácie o tom, že by sme sa mohli čoskoro dočkať aj nových 7 nm procesorov z dielne Samsungu, ktoré by mali byť predstavené v prvej polovici budúceho roka. Výsledkom by mohol byť súboj dvoch technologických gigantov, ktorí by v rovnakom čase priniesli nové procesory s väčším počtom jadier, ako je tomu dnes.

V každom prípade, tešiť sa môžeme v dohľadnej budúcnosti oveľa vyšších výkonov smartfónov, avšak otázna bude ich využiteľnosť v praxi.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close