APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Uložené miesta v Google Mapách získajú „tvár“. Nová funkcia vám pomôže rýchlejšie sa zorientovať na mape

Google začal s distribúciou novej funkcie pre aplikáciu Mapy. Prví používatelia už hlásia, že ju majú dostupnú.

Aplikácia Mapy od Google je jednou z najpopulárnejších navigácii vôbec, no v skutočnosti ponúka oveľa viac funkcií, ako je len navigovanie z jedného bodu do druhého. Prostredníctvom aplikácie si môžeme napríklad naplánovať cestu hromadnou dopravou, zdieľať našu polohu s priateľmi v reálnom čase a mnoho ďalšieho. Tých funkcií je nespočetne veľa, pričom niektoré z nich sú viac a iné zas menej užitočné.

No nemenej populárnou funkciou v mapách je možnosť pridávania špendlíkov. Ide o užitočný nástroj, ak si chceme  poznačiť nejaké miesto, napríklad reštauráciu, predajňu športového vybavenia a podobne. Tieto rôzne lokality môžeme zdieľať aj s našimi priateľmi. Ide pomerne o šikovný nástroj, ako môžeme mať po kope obľúbené miesta, ku ktorým sa neskôr dopátrame jednoduchšie. No táto funkcia má jeden háčik, ak sa na špendlíky s odstupom času pozrieme neskôr, tak s veľkou pravdepodobnosťou si už nebudeme pamätať, prečo sme si danú lokalitu poznačili, pokiaľ ju nerozklikneme alebo ju pravidelne nenavštevujeme. Práve na tento problém reaguje najnovšia funkcia, ktorú Google pridáva do máp.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Do Google Máp miera emotikony

Google oznámil, že začal distribuovať novú aktualizáciu pre aplikáciu Mapy, ktorá prináša používateľom možnosť pridávania emotikonov k uloženým miestam. Môže ísť o emoji ako je napríklad lopta, jedlo a podobne, pomocou ktorých môžeme označiť uložené miesta.

Pomocou tejto novinky môžeme letmým pohľadom rozoznať, či sa pozeráme napríklad na reštauráciu, kaviareň alebo kaderníctvo bez toho, aby sme museli klepnúť na miesto v mape a prečítať si jeho popis. Stačí ku konkrétnemu miestu zvoliť len vhodný emotikon, napríklad ikonu jedla, kávy či nožníc a podobne.

„NOVÁ AKTUALIZÁCIA: teraz si môžete prispôsobiť svoje uložené miesta pomocou emodži, ktoré vám pomôžu rýchlejšie nájsť vaše obľúbené miesta 🌮☕️🍦🍔,..“, popisuje funkcie Google na sociálnej sieti.

Nižšie vo videu si môžete pozrieť ako táto funkcia vyzerá vrátane toho, ako môžete priradiť emoji ku konkrétnym miestam.

K mnohým miestam, ktoré si ukladáte na mape, nebudete musieť tak pridávať žiaden popis, lebo samotný obrázok bude dostatočne opisovať uložené miesto.

Novinka sa už implementuje do Google Maps a čoskoro by mala byť dostupnou pre všetkých. Ako obvykle, môže chvíľu trvať, kým funkciu budete mať dostupnú, môže to trvať aj niekoľko dní, kým sa tak stane. No nemalo by to trvať dlho. Je možné, že funkciu už máte aj dostupnú.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close