ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYApple

Týmto typom aplikácií sa vyhýbajte a zvážte ich inštaláciu do vášho Androidu. Inak sa vystavujete v riziko!

Nie je aplikácia ako aplikácie. Pozrite sa na týchto 5 typov aplikácií, pri ktorých by ste mali zvážiť, či si ich nahráte do vášho Android smartfónu.

S toľkým množstvom aplikácií na trhu je normálne, že niektoré z nich nie sú až tak prospešné. Ich účel vie byť často opačný. Skrývajú sa za dobrý úmysel, no ich cieľom je napríklad krádež osobných údajov. Preto si dnes ukážeme rôzne typy aplikácií, a ktoré by ste si mali určite dať pozor.

Aplikácie baterky

V minulosti boli pre to, aby ste svoj smartfón použili na posvietenie si, potrebné rôzne aplikácie, ktoré vyvolali zapnutie blesku. V dnešných smartfónoch to ale vôbec nie je potrebné. Každé jedno zariadenie má túto funkciu zabudovanú, len je ju potrebné nájsť. Zväčša sa nachádza v rýchlom menu, ktoré sa otvorí potiahnutím zhora/zdola. Preto vôbec nie je potrebná inštalácia takejto aplikácie do vášho zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aplikácie klávesníc

Je jasné, že dizajn klávesnice sa vie opozerať a chcelo by to zmenu. Pri výbere aplikácie, ktorá vám zmení dizajn klávesnice treba byť ale neuveriteľne obozretný. Je potrebné brať na vedomie, že aplikácia logicky vidí všetko, čo pomocou nej zadáte v ktorejkoľvek inej aplikácií. A práve kvôli tomu, že klávesnica sa používa takmer v každej aplikácii, majú tieto klávesnicové aplikácie prístup v podstate všade. Preto určite porozmýšľajte nad tým, či skutočne potrebujete zmenu dizajnu.

swiftkey

Hry zadarmo

Človek sa počas života naučí, že nič nie je zadarmo. Platí to aj pri aplikáciách a hrách, ktoré sú prvotne dostupné zadarmo. Väčšinou to ale má veľký háčik. Tieto hry majú v sebe skryté rôzne mikrotransakcie. Ak teda máte k svojmu účtu pripojenú aj platobnú kartu, určite zbystrite pozornosť. Nákupy v týchto aplikáciách prebehnú veľmi plynulo a vedia zvádzať k nakupovaniu.

Existuje mnoho prípadov, kedy najmä deti vedia pomocou týchto aplikácií minúť všetky rodinné úspory bez toho, aby o tom vedeli. Preto si určite dávajte pozor na to, kde míňate svoje peniaze.

Antivírusové aplikácie

Tieto aplikácie vedia byť dvojsečná zbraň a to hlavne na Android zariadeniach. Pre používateľov Apple sú antivírusové aplikácie zbytočné, pretože systém je uzavretý a žiadny antivírus v ňom nemá „extra“ silu.

skenovanie smartfonu pred virusmi_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Antivírus taktiež nemá veľký zmysel ani na Androide. Pokiaľ aplikácie sťahujete iba z Obchodu Play a nesťahujte každý nezmysel, ste viac než v bezpečí. No antivírusové programy potrebujú rozsiahle povolenia a tým pádom vedia zozbierať rôzne osobné údaje ako napríklad údaje prehliadania.

Vernostné aplikácie

Takmer každá prevádzka už dnes má svoju vernostnú aplikáciu, kde viete nájsť rôzne zľavové kupóny a podobne. Niektoré ale ponúkajú aj možnosť priameho pridania platobnej karty pre uľahčenie nákupu. Tieto aplikácie ale nemajú také zabezpečenie, ako napríklad Google Pay či Apple Pay. Preto určite zvážte to, kam zadávate údaje o svojej platobnej karte.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close