Týmto domácim trikom môžete hneď teraz zlepšiť Wi-Fi signál!

Máte doma slabý Wi-Fi signál? Potom určite vyskúšajte tento jednoduchý trik na jeho zlepšenie, ktorý vás nebude stáť ani euro.

Wi-Fi_internet slabe pripojenie
Zdroj: seekpng.com, úprava Vosveteit.sk

Problém s kvalitou a intenzitou Wi-Fi signálu zažil určite každý z nás. Umiestnenie domáceho Wi-Fi routera vie byť niekedy poriadna veda. Nie tak dávno sme sa venovali téme, cez ktoré materiály prechádza Wi-Fi signál najlepšie, resp. najhoršie. Nie ale vždy je možné umiestniť router na ideálne miesto.

Dosiahnutie silného signálu v každej izbe je cieľ, ktorý sa dá dosiahnuť mnohými spôsobmi. Sú tu klasické riešenie ako kúpa repeatera, prípadne ďalšieho routera. Tieto možnosti ale stoja peniaze a ich zapojenie nemusí byť jednoduché pre každého. Dnes si ale ukážeme trik, ktorý vás nebude stáť ani jedno euro.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Využitie fyziky

Šírenie signálu je samozrejme ovplyvnené rôznymi faktormi, ako rýchlosť internetu, ktorý router prijíma ale taktiež aj kvalita danej antény. Všetko je to ale fyzika, konkrétne šírenie elektromagnetického signálu. Isté materiály ako napríklad betón tento signál oslabujú, no od niektorých sa takýto signál iba odrazí. Ide napríklad o hliník, ktorý sa s elektromagnetickým žiarením vôbec nemusí a jeho lúče od seba iba odrazí.

Túto vlastnosť ale viete využiť vo svoj prospech. Ide najmä o prípady, kedy je Wi-Fi router umiestnený v rohu miestnosti a množstvo signálu sa zbytočne šíri smerom k stene, kde nikto nie je. Pomocou hliníku si ale viete vytvoriť akýsi štít, ktorý zabráni šíreniu Wi-Fi signálu zlým smerom. To ale nie je to podstatné. Tento ušetrený signál sa odrazí späť a posilní kvalitu signálu, ktorý ide správnym smerom. Takýto trik určite stojí za vyskúšanie.

Výroba štítu

Na výrobu štítu vám postačí alobal, ktorý máte doma, prípadne prázdna plechovka. V prípade alobalu treba štít tvarovať do oblúkovitého tvaru. Ideálne, ak má takýto štít aspoň dve vrstvy.

V prípade plechovky treba odrezať spodnú časť a tú strednú následne rozstrihnúť. Následne takto vyrobený štít nasadíte na anténu cez otvor na pitie.

Tento domáci trik vie aspoň trochu zlepšiť kvalitu Wi-Fi signálu. Samozrejme neočakávajte neuveriteľný nárast v rýchlosti, no niekedy tá jedna palička navyše vie pomôcť. Veríme, že tento návod pomôže aj vám.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre