ANDROIDSpravodajstvo

Trh so smartfónmi dostal tvrdú ranu: Končí populárna séria kompaktných telefónov s čistým Androidom

Populárna séria smartfónov od spoločnosti Asus pravdepodobne končí. Kompaktné smartfóny s čistým Androidom už na trhu neuvidíme.

Kompaktné smartfóny tvoria neoddeliteľnú súčasť celého trhu, keďže mnohí stále preferujú menšie telefóny, ktoré sa im pokojne zmestia aj do vrecka od nohavíc. Nájsť ale takýto telefón nie je jednoduché a zvyčajne ich nachádzame len vo vlajkových sériách výrobcov. Práve preto nás zamrzí, keď takéto smartfóny postupne zmiznú z trhu a aktuálne sa dozvedáme o ukončení jednej populárnej série, ktorá sa zameriavala práve na menšie modely dokonca so zážitkom z čistého Androidu. Rozprávame sa o telefónoch od spoločnosti Asus, ktoré zastrešuje séria Zenfone. Len nedávno predstavený Zenfone 10 by tak mal byť posledným modelom série, informuje portál androidauthority.com.

Asus rozpúšťa tím, séria Zenfone pravdepodobne končí

Každý projekt vo firme si vyžaduje svoj vlastný tím, ktorý mala aj séria Zenfone od spoločnosti Asus. Posledné informácie ale odkazujú na to, že Asus mal tento tím rozpustiť a väčšinu zamestnancov presmerovať na vývoj série ROG Phone, teda herných smartfónov. Iní zamestnanci sa zasa mali dostať k iným projektom, na ktorých Asus pracuje. A aj keď sa zatiaľ žiadne oficiálne informácie na trhu neobjavili, tak sa zdá, že Asus už dalšie smartfóny v sérii Zenfone predstavovať nebude.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Asus Zenfone 6
Zdroj: produktová fotografia

Keďže neexistuje tím, ktorý by pracoval na nových telefónoch zo série Asus Zenfone, vyzerá to tak, že ďalší nástupca modelu Zenfone 10 už nepríde. Už skôr počas tohto roka pritom k tomuto kroku nasvedčovalo viacero znakov. Začiatkom tohto mesiaca totiž Asus zakázal odomykanie bootloadera pre každý jeden model, ktorý obsahuje séria Asus Zenfone. Pred niekoľkými týždňami rovnako Asus odstránil staršie verzie systému zo svojej stránky práve pre modely zo série Zenfone. A ako to už býva, oba tieto kroky si vieme spojiť práve s ukončením série s kompaktnou konštrukciou a čistým Androidom.

Aké sú ďalšie možnosti na trhu?

Kompaktná séria Asus Zenfone nám bezpochyby na trhu chýbať bude. Mnohí si ju obľúbili nielen pre rozmery telefónov, no aj pre čistý Android. Kompaktné telefóny pritom na trhu nájdeme stále, s čistým Androidom to ale také svetlé už nie je. Menšie modely ale ponúka aj Xiaomi, ktoré tento rok predstavilo Xiaomi 13. Ak by sme hľadali model v tomto segmente, mohli by sme sa pozrieť aj po Samsungu Galaxy S23 či menšom iPhone 14 s 6.1″ displejom. V prípade prvých dvoch telefónov ale nezískame čistý Android, práve naopak.

Xiaomi 13
Zdroj: Vosveteit.sk

Xiaomi ponúka nadstavbu MIUI, ktorá má od čistého Androidu pomerne ďaleko. Samsung s nadstavbou One UI rovnako neponúka zážitok z čistého Androidu a iPhone zasa ponúka operačný systém iOS. Ak by sme teda chceli čistejší zážitok z Androidu, k dispozícii nám bude séria Google Pixel či nejaký ten model napríklad od Motoroly.

Bude vám na trhu chýbať séria Asus Zenfone? A preferujete menší telefón a čistý Android alebo máte iné preferencie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close