APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Toto je 5 najpredávanejších hier všetkých dôb

Toto je 5 najpredávanejších hier v histórii ku dnešnému dňu. Najstaršou hrou je Tetris a tou najnovšou v rebríčku je PlayerUnknown's Battlegrounds

Kto z nás by si rád nezahral z času na čas nejakú tu hru? Nižšie vám prinášame zoznam tých najpredávanejších hier v histórii, medzi ktorými nájdete ako prepracované herné tituly, tak aj tie najjednoduchšie.

Minecraft

Na pomyslenom Olympe tých najpredávanejších hier v histórii je hra Minecraft  od herného štúdia Mojang, ktorá svetlo sveta uzrela koncom roka 2011. Len pre zaujímavosť, prvá verzia hry bola vytvorená už v roku 2009, ale nebola sprístupnená verejnosti. Vytvoril ju programátor Markus Persson, ktorý opustil prácu, aby mohol tvoriť svoju hru. Od roku 2014 hra patrí spoločnosti Microsoft, ktorá za ňu zaplatila 2,5 miliardy dolárov. Jedná sa o hru, ktorú si zahráte na viacerých platformách (PC, smartfóny, Playstation, Xbox,…).  Ak Vás zaujíma príbeh hry, tak Vás budeme musieť sklamať. Jedná sa totiž o hru, ktorá viac menej nemá konca. Náplňou hry je ničenie a stavanie kociek z blokov. Do dnešného dňa sa predalo viac ako 176 miliónov kópií hry.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tetris

Druhou hernou „peckou“, ktorú si zakúpilo najviac ľudí je nesmrteľný Tetris. Tak isto sa jedná o hru, ktorú si zahráte na viacerých platformách. Svoj vznik datuje do roku 1984, za jej vývojom stojí spoločnosť Elektronorgtechnica (pozn. redakcie: niektoré zdroje hovoria, že autorom hry je Rus Alexey Pajitnov). Celkovo sa predalo viac ako 170 miliónov kópií tejto hry.

GTA V

Prvú trojicu najpredávanejších hier uzatvára legendárna hra GTA V, za ktorou stojí herné štúdio Rockstart Games. Celkovo sa predalo z tejto hry viac ako 110 miliónov kópií. Len pre zaujímavosť, v TOP 50 najpredávanejších hrá by ste so skratkou GTA stretli celkovo 5-krát. GTA je hra, ktorá je osadená v otvorenom svete, kde trávite život medzi gangstrami a kriminálnikmi. Samozrejme, ani Vy nie ste žiadne neviniatko, ba naopak – rozvíjate svoje nelegálne aktivity až kým sa z Vás nestane neohrozený kráľ.  Tak ako v prípade predchádzajúcich hier, tak aj táto je dostupná na viacerých platformách.

Wii Sports

4. najpredávanejšou hrou je Wii Sports, z ktorej sa predalo doteraz takmer 83 miliónov kópií. Len pre zaujímavosť, jedná sa o jedinú hru v TOP 5, ktorá je exkluzívne dostupná len na 1 platforme. Za hrou stojí herné štúdio Nintendo EAD, ktoré ju vypustilo do sveta koncom roka 2006. Wii Sports je súbor 5 hier, ktoré boli navrhnuté tak, aby demonštrovali schopnosti snímania pohybu pomocou Wii Remote ovládača.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Prvú päťku uzatvára herný titul PlayerUnknown’s Battlegrounds, ktorý odsunul na 6. priečku legendárneho Mária. Jedná sa o hru, ktorá bola predstavená v roku 2017, odkedy sa jej podarilo poblázniť milióny hráčov. Do dnešného dňa sa z hry predalo viac ako 50 miliónov kópií. Za vývojom hry stojí spoločnosť PUBG Corporation a Bluehole. Cieľom hry je prežiť na ostrove čo najdlhšie, ideálne zostať ako posledný preživší. Aby to však nebolo tak jednoduché, tak rovnaký cieľ má ďalších 99 hráčov. Hra začína zoskokom z lietadla kde po pristáti nemáte v podstate nič. Na začiatku je porozhadzovaných po ostrove náhodne viacero rôznych zbraní, ktoré hráči musia nájsť, a následne začína boj o prežitie. Samozrejme, keď niekto nájde zbraň skôr ako Vy, tak máte smolu.

Článok bol vytvorený na základe dát z portálu Wikipedia.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close