HuaweiSpravodajstvo

Huawei Mate X. Smartfón, ktorý má ambíciu zmeniť mobilný priemysel | BLOG

Huawei Mate X je smartfón, ktorý má ambíciu zmeniť mobilný priemysel. Vidíte aj vy budúcnosť v skladateľných zariadeniach?

Huawei Mate X je smartfón, ktorý má ambíciu zmeniť mobilný priemysel. Podarí sa mu to? Jedná sa o prvý skladateľný telefón z kuchyne čínskej spoločnosti Huawei, ktorá ho oficiálne predstavila počas MWC 2019. Odvtedy o smartfóne počúvame správy len sporadicky. Najväčší „humbuk“ okolo telefónu v našich končinách bol počas eventu IXPO 2019, ktorý sa konal v Bratislava niekoľko mesiacov dozadu. Mimochodom, na tomto evente sme mali aj my možnosť vyskúšať smartfón na vlastnej koži. Posledné správy, ktoré sa dostali na povrch ohľadne telefónu boli z pred pár dní, ktoré hovorili o jeho dostupnosti. Podľa oficiálnych vyjadrení predstaviteľov spoločnosti, by sa tak malo stať v priebehu septembra.

Huawei Mate X – revolúcia v mobilnom priemysle?

Je smartfón Huawei Mate X, ktorý stojí viac ako 2000€ skutočne prelomový? Z pohľadu ceny určite nie, dovoliť si ho bude môcť len horných 10-tisíc. Z pohľadu technológie však áno. Vo všeobecnosti platí pravidlo, že každá nová technológia sa stáva plynúcim časom dostupnejšia pre širšie spektrum ľudí. Príkladom môžu byť skenery odtlačkov prstov, kvalitnejšie fotoaparáty a podobne. Ďalším dobrým príkladom je spoločnosť Xiaomi, ktorá pravidelne prináša nové technológie aj do kategórie dostupnejších zariadení. Tá v polovici marca vyhlásila, že ich skladateľné zariadenie bude stáť približne 1000€. Inými slovami, čo sa môže dnes zdať ako nedostupná technológia, tak to tak na konci dňa nakoniec nemusí byť.

Vráťme sa však ku zariadeniu Mate X. Hoci nebude mať prívlastok prvé zariadenie s ohybným displejom, tak je vysoko pravdepodobné, že bude prvým najmasovejšie rozšíreným skladateľným zariadením vôbec na najbližšie roky. Dôvod je, že spoločnosť Samsung pre problémy s displejom bola nútená predčasne stiahnuť Galaxy Fold z predaja, a smartfón Royole FlexPai je zariadenie od neznámeho výrobcu, ktorý len ťažko osloví masy v konkurenčnom boji s Huaweiom pri približne rovnakej cenovke.

Využitie skladateľných smartfónov pritom môže byť široké. Stačí len povoliť trošku fantáziu. Už dnešné smartfóny umožňujú prepnutia režimu smartfónu do desktop verzie po pripojení externého monitora. Výnimkou nebude ani Huawei Mate X, ktorý tak môže nahradiť, resp. doplniť výbavu pracovných zariadení ľudí, ktorí potrebujú väčšiu flexibilitu na cestách. Väčší displej  zároveň ponúka aj širšie možnosti práce so zariadením. Napríklad, prácu s viacerými oknami súčasne, pohodlnejšiu prácu s rôznymi aplikáciami či s kancelárskym balíčkom. Len si predstavte, cestujete dlhšiu cestu a zákazník Vám zavolá, že potrebuje spracovať nejakú úlohu, a nemáte pri sebe notebook. Vytiahnete smartfón z vrecka, ktorý rozložíte do veľkosti tabletu a môžete sa pustiť do práce. Zároveň ponúka dostatok komfortu aj na zábavu, od hrania hier až po pozeranie filmov.

Čo si myslíte Vy o využiteľnosti skladateľných zariadení?  My v nich jednoznačne vidíme budúcnosť.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close