APLIKÁCIE A HRYSponzorovaný obsah

Tip redakcie – Future Factory, nová hra od česko – slovenských vývojárov

Na nedeľu sme si pre Vás pripravili naozaj vydarenú hru od herného štúdia Fun 2 Robots , za ktorím stojí tím česko – slovenských vývojárov.

Zaujímavosťou je, že hra je inšpirovaná známym literárnym dielom R.U.R od spisovateľa Karla Čapka, v ktorom sa po prvýkrát objavilo pomenovanie robot. Cieľom titulu Future Factory je priniesť herný zážitok z konzolí na mobilné zariadenia. Jedná sa o rýchlu akciu, ktorá kombinuje prvky žánrov RPG, strieľačky, a roguelike.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Príbeh hry je jednoduchý a zoznámite sa s ním v úvode prostredníctvom krátkeho, a pekne animovaného intra. Vžívame sa do postavy pilota, ktorý je zostrelený so svojou parokoptérou nad záhadnou továrňou. V továrni prestali platiť zákony robotiky, a stroje sa začali riadiť vlastným programom – zabiť všetko, čo sa hýbe.

Grafika hry je veľmi pekná, plynulá. Pozadie je nádherne ručne kreslené, a samotné objekty sú v 3D. Uchvátia najmä animácie súbojov, pohyby postáv, či prechod po prejdení z jednej hernej platformy do druhej. Okrem nepriateľských postáv Vám v postupe hrou bránia aj rôznorodé pasce a prekážky. Aby ste odhalili všetky tajomstvá továrne, je nutné dohrať hru viac krát.

Ovládanie hry je z nášho pohľadu asi jedinou slabinou celej hry. Na ľavej strane obrazovky ovládate pohyb pilota, na pravej zasa strieľate a mierite. A práve streľba a mierenie je pomerne zložité, a zaberie Vám nejaký čas, kým si naň zvyknete. Hra samozrejme ponúka rôzne vylepšenia a zbrane, ktoré si môžete zakúpiť za mince získané v hre, alebo za reálne peniaze pomocou mikro-transakcie.

Aj napriek menšiemu nedostatku v ovládaní hodnotíme hru veľmi kladne, a rozhodne ju odporúčame minimálne vyskúšať. Hra je k dispozícií ZDARMA, zaberie Vám približne 74MB a stiahnuť si ju môžete tu:

Future Factory

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close