Staňte sa kontrolórom alkoholu a tabaku

Aplikácia finančnej správy "Superkolky". Stante sa kontrolórom alkoholu.

Verejná správa ide s dobou. Pred dvoma dňami vypustila do sveta aplikácia „Superkolky“, ktorá by mala prispieť k zníženiu množstva nelegálneho alkoholu na trhu. Po stiahnutí aplikácie si totiž budete môcť sami zistiť, či je alkohol vo fľaši naozaj, ten aký deklaruje výrobca štátu.

Aplikácia finančnej správy „Superkolky“. Staňte sa kontrolórom alkoholu.

Dôvodom pre novú legislatívu v tejto oblasti bola aj potreba nového elektronického systému s dokonalejšími ochrannými prvkami. Podľa nových pravidiel musí mať každé novo vyrobené spotrebiteľské balenie liehu, tabaku či tabakového výrobku na kontrolnej známke QR kód, ktorý v sebe nesie informáciu tovare, výrobcovi, či konkrétnom druhu daného produktu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aplikácia Superkolky umožní jej používateľom tento QR kód naskenovať. Následne zobrazí na displeji mobilného telefónu či tabletu informáciu zo systému finančnej správy, ktorá k danému kódu prislúcha. V prípade, že vzniknú nezrovnalosti medzi zakúpeným produktom a informáciou zo systému, môže používateľ na túto skutočnosť okamžite upozorniť finančnú správu prostredníctvom samotnej aplikácie. Každý kto si aplikáciu Superkolky stiahne, sa stáva potenciálnym kontrolórom.

Efektom takejto hrozby pre podvodníkov by malo byť zníženie rizika daňových únikov a s tým aj množstva nelegálneho, niekedy až nebezpečného alkoholu a tabaku v obehu.

Ak by ste chceli vyskúšať spomínanú aplikáciu tak je momentálne dostupná v Android obchode, avšak nemusíte sa báť, že Windows Store zostane „zabudnutý“ totiž podľa vyjadrení predstaviteľov finančnej správy aplikácia bude dostupná aj pre Windows Phone v priebehu pár dní (pravdepodobne sa čaká na publikovanie). a od včerajšieho dňa (30.03.2015) je dostupná aj vo Windows Phone Store.

Zdroj: tlačová správa Finančnej správy SR

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre