Tento rok by sa mohlo roztrhnúť vrece so smartfónmi s procesorom Snapdragon 888

Viac ako 120 smartfónov by mohlo byť v dohľadnej dobe poháňaných procesorom Snapdragon 888.

Qualcomm Snapdragon 888
Zdroj: Qualcomm

Ešte začiatkom decembra minulého roka spoločnosť Qualcomm predstavila procesor Snapdragon 888. Ide aktuálne o najvýkonnejší procesor spoločnosti, ktorý už dnes poháňa viacero vlajkových smartfónov.

Ďalšie desiatky smartfónov budú poháňané Snapdragonom 888

Meng Pu, predseda predstavenstva spoločnosti Qualcomm (pozn. redakcie: čínskej pobočky) odhalil, že procesor by mohol nájsť v dohľadnej dobe uplatnenie vo viac ako stovke zariadení. Konkrétne povedal, že v súčasnosti je vyvíjaných viac ako 120 smartfónov, ktoré by mohli byť poháňané týmto procesorom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa publikovaných správ by väčšina zariadení mohla byť predstavená ešte v tomto roku. Doposiaľ viacero výrobcov smartfónov predstavilo niekoľko modelov smartfónov s týmto typom procesoru. Najviac spomedzi nich vyčnievajú Samsung, či Xiaomi. Ďalšie spoločnosti by však mali pribúdať v nasledujúcom období. Napríklad aj OnePlus, ktorý pracuje na zariadeniach OnePlus 9, či 9 Pro. Prípadne za reč stojí ešte spomenúť zariadenie Redmi K40 Pro, ktoré by malo byť mimochodom jedným z najdostupnejších smartfónov s týmto procesorom.

Nejde však o žiadne prekvapenie, že výrobcovia pracujú na smartfónoch s týmto procesorom. Aktuálne ide o jeden z vôbec najvýkonnejších procesorov na trhu. Okrem iného za spomenutie určite stojí povedať, že spoločnosť nedávno predstavila aj procesor Snapdragon 870, ktorý je o niečo výkonnejší ako 865+, avšak nedosahuje výkon procesora 888. V každom prípade ide však rovnako o procesor, ktorý nájde využitie vo vlajkových smartfónoch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre