HonorHuaweiSpravodajstvo

Nový Honor View40 by sa predsa len mohol dostať do predaja aj v Európe

Honor View40 prešiel EEC certifikáciou. Smartfónu tak nič nestojí v ceste, aby bol uvedený na trh aj mimo domácej Číny.

Koncom januára pútala pozornosť médií, ale aj technologických nadšencov, značka Honor. Dôvodom je, že čínsky technologický gigant predstavil svoj prvý smartfón potom, ako bola spoločnosť oddelená od materskej firmy, spoločnosti Huawei.

View40: prvý skutočne vlajkový smartfón od Honoru

Honor konkrétne predstavil smartfón View40 (tiež označovaný ako V40), na ktorom je bezpochyby vidieť aj podpis (ex)materskej firmy. Zariadenie bolo však uvedené na trh bez Mobilných služieb Google, a to aj napriek tomu, že Honor už nebol pod sankciami zo strany amerických úradov. Len pre pripomenutie, zariadenie bolo predstavené s procesorom MediaTek Dimensity 1000+, ktorý je vyrábaný 7nm výrobným procesom. Okrem iného smartfón je vybavený 6,72“ OLED displejom so 120Hz zobrazovacou frekvenciou. Rovnako displeju nechýba ani integrovaný snímač odtlačkov prstov.

Spoločnosť počas uvedenia zariadenia pre čínsky trh však neprezradila, či bude smartfón predstavený aj mimo domácej Číny. Išlo o jednu z frekventovaných otázok vzhľadom na to, že smartfón bol, ako sme už vyššie spomínali, uvedený bez podpory Mobilných služieb Google (GMS). Honor však dodal, že v čase uvedenia smartfónu mal uzavreté partnerstvá so spoločnosťami ako AMD, Intel, MediaTek, Qualcomm a podobne.

Predsa len sa dostane do Európy? Pravdepodobne áno!

Portál Gizmochina najnovšie upozorňuje na to, že zariadenie prešlo Eurasian Economic Commission (EEC) certifikáciou, čo naznačuje, že Honor má v pláne ponúknuť smartfón aj mimo domácej Číny. Otázkou teda je, dočkáme sa ho? Nuž, na túto otázku dnes nemáme žiadnu oficiálnu odpoveď, ale na druhej strane treba povedať, že ak by Honor nemal v pláne priniesť smartfón aj na ďalšie trhy, tak certifikácia by nedávala väčší zmysel.

Rovnako bude zaujímavé aj sledovať, či Honor na zahraničných trhoch uprednostní HMS, alebo GMS. Vzhľadom však na popularitu Google služieb v Európe a na ďalších globálnych trhoch, predstavenie smartfónu bez GMS, by bezpochyby malo negatívny vplyv na predaje zariadenia.

Čo si myslíte vy, akou cestou sa vyberie Honor v prípade, ak smartfón uvedie na trh aj mimo domácej Číny? Dajte nám vedieť váš názor nižšie v komentároch.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close