AppleSpravodajstvo

iPhone 13 by mohol priniesť (konečne) funkciu, ktorou disponovali už aj Windows Mobile smartfóny

Radšej neskôr ako nikdy. Nové iPhone telefóny môžu priniesť funkciu, ktorú poznali ešte používatelia Windows smartfónov.

Spoločnosť Apple patrí medzi technologických tigrov, ktorí bezpochyby posúvajú mobilný priemysel dopredu. Najväčšie zásluhy sa spoločnosti v oblasti technologických noviniek kládli hlavne v dobe, kedy žil ešte Steve Jobs. Ten nás bohužiaľ opustil v roku 2011. Ale aj napriek tomu, sme mohli vidieť jeho podpis ešte v modeloch iPhone 5, či 5S, ktoré boli uvedené na trh v roku 2012. Mnoho technologických nadšencov považuje  tento rok ako zlomový, od kedy Apple ťahá za „kratší koniec“. 

V druhej polovici minulého roka spoločnosť Apple uviedla na trh novú verziu iOS. Išlo konkrétne o iOS 14. Nová verzia operačného systému priniesla viacero noviniek, mnohé z nich sme však mohli vidieť v Androide. Išlo napríklad o widgety (pozn. redakcie: mini aplikácie na úvodnej obrazovke), režim Obraz-v-obraze, a podobne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rovnako aj uvedenie nových iPhone 12 zariadení sprevádzalo viacero „známych“ noviniek. Zároveň však treba dodať, že hoci mnoho funkcií a vlastností zariadení sme mohli vidieť už u konkurencie, tak aj napriek tomu Apple priniesol vskutku skvelo doladené smartfóny, ktoré zaujali milióny používateľov. Nehovor viac o tom, že mnohé funkcie spoločnosť „dotiahla do dokonalosti“ v porovnaní s Androidom.

iPhone 13 dostane technológiu, ktorú zvyšok mobilného sveta pozná už viac ako 10 rokov

Portál mspoweruser najnovšie upozorňuje na nový únik informácií okolo pripravovaných smartfónov iPhone 13 (alebo iPhone 12S?), ktoré by mohli byť predstavené približne za 6 mesiacov. Portál sa odvoláva na známeho leakera informácií EverythingApplePro, ktorý podrobne monitoruje, ako aj „drby“, tak aj overené informácie okolo spoločnosti Apple. Ten hovorí, že novo pripravované smartfóny by mohli (konečne) podporovať funkcie Always-on-display. Ide o funkciu, ktorá zobrazuje notifikácie, či iné informácie na uzamknutej obrazovke.

iPhone 13_always on display
Via mspoweruser

Za spomenutie určite stojí povedať, že táto technológia sama o sebe nie je tak novou. Na trh s ňou prišli ako prvé telefóny spoločnosti Nokia (vôbec prvým zariadením s podporou tejto technológie bol smartfón N86). Neskôr túto technológiu spopularizovala hlavne spoločnosť Microsoft potom, ako prebrala mobilnú divíziu spoločnosti Nokie. V súčasnosti táto funkcia je dostupnou viac menej na každom Android smartfóne, ktorý patrí do strednej vyššej triedy. Základnou podmienkou, aby funkcia bola prítomnou, je AMOLED displej, ktorý vykresľuje obraz na základe iných princípov v porovnaní s LCD panelmi.

Máte smartfón s touto technológiou a používate ju? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch. My si smartfón bez tejto funkcie už dnes nevieme predstaviť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close