SpravodajstvoTechnológie

Tento muž žije v roku 2030! Po meste si lieta na veľkom drone, šialené!

Šialené! Pozrite sa, ako tento muž brázdi na drone ulice mesta.

Back to the Future, alebo Návrat do budúcnosti je jeden z filmov, ktorý utkvel v pamäti mnohým z nás. Jedna zo scénok, ktorej túžil byť pravdepodobne každý muž je, keď Michael J. Fox využívali lietajúci skateboard, teda hoverboard. Od predstavenia tohto filmu ubehlo približne 36 rokov, a dnes môžeme povedať, že táto technológia je skutočne tu!

Portál Futurism upozorňuje na virálne video „This man is living 2030“, teda Tento muž žije v roku 2030, ktoré zachytáva muža vznášajúce sa nad ulicami mesta prostredníctvom veľkého dronu, ktorý pripomína technológiu hoverboardu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tento hoverboard vyzerá ako z filmu Back to the Future

Ako môžete vidieť nižšie, tak je vysoko pravdepodobné, že tento kaskadérsky kúsok porušil viacero zákonov, ale aspoň jazdec na drone použil prilbu. Video nižšie sa pritom ukázalo, že nie je žiadnym trikom, ale ide o produkt spoločnosti Omni Hoverboards, ktorého cenovka presahuje 20-tisíc dolárov.   Ak by ste predsalen našli 20-tisíc dolárov pohodených bokom a chceli by ste si túto hračku zakúpiť, tak vás asi sklameme. Dôvodom je, že zatiaľ nebol uvedený žiadny dátum vydania tejto technológie.

„Niekoľko online videí ukazuje, čoho je schopný „hoverboard“ dronu. Jedno video ukazuje muža, ktorý sa týčil nad hranicou stromu cez vrchol rybníka na vidieku.“

Podľa webovej stránky výrobcu, ide o „prvý skutočný hoverboard“. Jeho vynálezca Catalin Alexandru Duru s ním podľa Guinnessovej knihy svetových rekordov prekonal v roku 2015 svetový rekord v najdlhšom lete hoverboardom, ktorý bol zhruba 905 metrov.

V závere musíme dodať, že existujú aj ďalšie príklady hoverboardov, ako napríklad od spoločnosti Lexus, ktorý bol inšpirovaný Tony Hawkom, ale tento vyzerá ako veľký krok vpred v technológii hoverboardov.

Mimochodom, vyskúšali by ste takúto „srandu“, či skôr nie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close