Redmi K40 Gaming Edition: Herný smartfón s brutálnou cenou

Redmi K40 Gaming Edition ohromil svojich fanúšikov naozaj nízkou cenou. Ako si ju Redmi dokázalo udržať pri takej výbave?

Redmi K40 Gaming Edition
Zdroj: Redmi

Herná novinka od Redmi je oficiálne na svete a môžeme povedať, že i keď sme čakali zázraky, Redmi prekonalo naše očakávania. Nový Redmi K40 Gaming Edition je jednoducho geniálny smartfón s neskutočne nízkou cenou. A až uvidíte s akou výbavou si Redmi dokázalo udržať minimálnu cenu, zamilujete si ho i vy. Pozrite sa na jeho špecifikácie, ktoré potešia nielen herných nadšencov.

Výbava vlajkovej lode

Zatiaľ čo hlavná herná línia od Xiaomi pod réžiou Black Shark siahla po čipsete od Qualcomm, Redmi v rámci úspory použil výkonný Mediatek Dimensity 1200. Sústreďme sa však na konštrukciu. Redmi si napriek herným vlastnostiam udržal hrúbku smartfónu na úrovni len 8.3mm a váži neskutočných 205 gramov. Takáto kompaktná konštrukcia padne príjemne do ruky a určite bude využiteľný ako smartfón nielen pre hráčov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo sa týka dizajnu, nemôžeme si nevšimnúť fyzické tlačidlá ako hernú výbavu. Tie sú však skryté v smartfóne a vyťahujú sa posuvným tlačidlom na tele smartfónu. Smartfón dopĺňa i LED osvetlenie pri kamere, ktoré dodáva smartfónu prémiový dojem.

Redmi K40 Gaming Edition
Zdroj: Redmi

Displej smartfón prináša naozaj hodný vlajkovej lode. Hovoríme o 6.67″ OLED displeji so 120Hz obnovovacou frekvenciou a 480Hz touch sampling rate. Nechýba však ani podpora HDR10+ a smartfón tak ponúka naozaj prémiový zážitok.

Herným doplnkom smartfónu je i špeciálne chladenie, ktoré udrží váš smartfón vždy pripraveným k hre. Kameru smartfón prináša s troma snímačmi, pričom hlavný snímač ponúka 64mpx. Dopĺňa ho 8mpx ultraširoký a 2mpx macro snímač.

Výrazným prvkom sú i duálne reproduktory, ktoré poskytla spoločnosť JBL. Smartfón podporuje i najnovšiu WiFi 6 technológiu, NFC pre bezkontaktné platby a 67W nabíjanie pre 5065mAh batériu. Certifikácia IP53 je tiež zaujímavou, ide o silnú ochranu proti prachu a taktiež proti vlhkosti. Vode by sme však smartfón nevystavovali. Redmi však nezabúda ani na maličkosti, akou je nabíjací kábel v tvare L, čím si zabezpečí lepšie uchopenie pri hraní hier. Smartfón ponúka MIUI 12.5 a Android 11 hneď pri vybalení z krabice.

Redmi K40 Gaming Edition JBL
Zdroj: Redmi

Ceny smartfónu

Redmi K40 Gaming Edition bude dostupný v piatich pamäťových prevedeniach. Ako to však bude pri globálnom uvedení nevieme, zdroje však vravia, že smartfón príde pod krídlami Poco. Cena je však viac než šokujúca, posúďte sami.

  • Redmi K40 Gaming 6/128GB: 255€
  • Redmi K40 Gaming 8/128GB: 281€
  • Redmi K40 Gaming 8/256GB: 306€
  • Redmi K40 Gaming 12/128GB: 306€
  • Redmi K40 Gaming 12/256GB: 345€

Cena sa v prípade globálnej verzie môže navýšiť, tá čínska je však viac než lákavá. Čo myslíte?

via Xiaomiadictos.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre