4ka spustila pilotnú fázu 5G siete v Bratislave! Nárast prenosových rýchlosti v porovnaní so 4G je významný!

4ka v Bratislave spustila testovú fázu 5G siete na 83-vysielačoch. Postupne budú pribúdať ďalšie. Rýchlosti ďaleko presahujú 150Mbps!

4ka_logo
Zdroj: 4ka, Úprava vosveteit

Ešte v prvej polovici minulého mesiaca sme vám priniesli správy, kde sme písali o plánoch operátora 4ka. Ten nám prezradil, že v priebehu apríla má v pláne spustiť 5G sieť vo vybraných častiach Bratislavy.

„Oficiálne spustenie 5G siete máme naplánované na mesiac apríl. Konkrétny termín zatiaľ zverejňovať nebudeme, ale môžeme potvrdiť, to čo už odznelo v médiách, že by sa tak malo stať budúci mesiac.“ vyjadrila sa pre náš portál 4ka.

Vzhľadom na to, že sa pomaly, ale isto blíži koniec apríla, tak sme sa pýtali operátora, kedy plánuje spustiť prevádzku siete novej generácie. Dopytovali sme aj z toho dôvodu, že sme na vlastnej koži znamenali o niečo vyššie prenosové rýchlosti v porovnaní s minulosťou, hoci len v 4G sieti. V priebehu dnešného dňa, sa nám však podarilo pripojiť do 5G siete. Ako môžete vidieť nižšie, tak v mestskej časti Bratislava – Rača, kde máme sídlo redakcie, je už k dispozícii 5G sieť 4ky. Prenosová rýchlosť kolíše niekde na úrovni od 120 do 200Mbps. Len pre porovnanie, v 4G sieti dosahujeme rýchlosť niekde na úrovni od 10 do 30Mbps.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
4ka_5G siet Bratislava
Zdroj: Vosveteit

4ka spustila testovú fázu 5G siete

Riaditeľ marketingovej komunikácie spoločnosti Swan, čo je sesterská spoločnosť 4ky, Roland Kyška, nás informoval, že v uplynulom týždni došlo k spusteniu skúšobnej prevádzky 5G siete na 83 vysielačov v hlavnom meste.

„Mobilný operátor 4ka v spolupráci so sesterskou spoločnosťou SWAN spustil v uplynulom týždni skúšobnú prevádzku 5G siete na 83 vysielačoch v hlavnom meste. V tejto chvíli ide síce o skúšobnú prevádzku, no už počas nej môžu výhody najmodernejšej siete piatej generácie využívať bez akéhokoľvek príplatku zákazníci so SIM kartou 4ky a vybranými 5G telefónmi.

V týchto dňoch aktívne komunikujeme s viacerými výrobcami telefónov a mobilných zariadení s cieľom sprístupnenia našej siete v čo najširšom spektre 5G telefónov. Dodávatelia prispôsobujú firmware jednotlivých zariadení voči nastaveniam a parametrom našej 5G siete tak, aby všetko fungovalo ako má.

V tejto chvíli sa do našej 5G siete môžete prihlásiť prostredníctvom viacerých typov telefónov značiek Motorola, Xiomi, ZTE, One Plus či Huawei. V najbližších dňoch predpokladáme, že sa tento zoznam výrazne rozšíri o ďalšie značky a typy telefónov.“ hovorí Kyška.

Kyška v rámci vyjadrenia ďalej upozornil, že v súčasnosti aktívne pracujú na zahusťovaní 5G siete s cieľom poskytnúť vyššiu priepustnosť dát, kde je najväčší pohyb ľudí.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre