Spravodajstvo

Technologická spoločnosť chce implantovať pacientom trpiacim demenciou čipy

Three Sqare Market (32M) je technologické spoločnosť, ktorá chce implantovať do ľudí čipy. Konkrétne do pacientov, ktorí trpia demenciou.

CEO spoločnosti Todd Westby vysvetľuje, že čip, ktorý vyvíjajú by mal pomôcť ľuďom trpiacim zákernou chorobou demencia. Konkrétne čip by mal byť schopný sledovať vitálne zdravie pacientov vrátane sledovania ich aktuálnej polohy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalej dodáva, že dnes podľa World Healt Organization (WHO) touto chorobou trpí zhruba 47 miliónov ľudí pričom v roku 2030 by malo ňou podľa odhadou trpieť 75 miliónov ľudí.

Je čipovanie ľudí morálne?

Je či nie je? Tak v tejto téme existuje dva tábory, ktoré si vzájomne protirečia. Na druhu stranu treba povedať, že dnes dobrovoľne chodíme s fitnes náramkami, chytrými hodinkami, smartfónmi či inými zariadeniami, ktoré nás už aj tak sledujú. Na druhej strane treba povedať, že zodpovedanie tejto otázky nepatrí „bežným“ ľuďom, ale príbuzným pacientom, ktorým môže takýto zásah pomôcť kľudnejšie spávať ako aj monitorovať vitálny stav tých, na ktorých im najviac záleží.

Zdroj: Futurism.com, úvodný obrázok: Techspot

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close